menu

ثبت آگهی رایگان

کنگره بین المللی شهر هوشمند با شرکت 10 کشور برگزار می شود

کنگره-بین-المللی-شهر-هوشمند-با-شرکت-10-کشور-برگزار-می-شود

رییس کمیته شوراها و شهرداری های مجلس شورای اسلامی از برگزاری کنگره بین المللی شهر هوشمند (ISC 2018)" خبر داد و گفت: این کنگره با شرکت10 کشور پیشگام در حوزه فناوری اطلاعات نظیر ایتالیا، اسپانیا، یونان، کره جنوبی... با هدف بررسی مدل های مختلف ایجاد یک شهر هوشمند مطابق با شهرهای هوشمند دنیا نظیر بارسلون برگزار می شود.

به گزارش پیام ساختمان ، پروانه مافی اظهار داشت: این کنگره که در آن نخبگان و متخصصان ملی و بین المللی نیز حضور دارند،24 مرداد ماه سال جاری به همت دانشگاه شهید بشتی در مرکز همایش های بین المللی این دانشگاه برپا می شود.

رییس شورای راهبردی کنگره فناوری هوشمند با اشاره به اینکه ساخت یک شهر هوشمند به عنوان یک استراتژی برای کاهش مشکلات شهرنشینی است، گفت: نمایندگان مجلس با برنامه ریزی و تصویب قوانین جدید نقش مهمی در روند هوشمند سازی دارند و حضور مدیران ارشد کشور در این همایش و بهره مندی از تجربیات صاحبنظران از کشور های پیشگام در حوزه ایجاد شهر هوشمند نظیر ایتالیا، اسپانیا، یونان، کره و ... می تواند کمک زیادی به تحقق این مهم نماید.

وی بیان کرد: شهر هوشمند شهری است که با مدیریت بر ابزار ها، داده ها و اطلاعات الکترونیکی شرایط بهینه مصرف را برای مردم آن شهر فراهم می کند .

نماینده مردم تهران ضرورت های ایجاد اقتصاد پایدار و هوشمند را داشتن زیر ساخت و ارتباط هوشمند،حمل و نقل شهری هوشمند، دولت و شهروند هوشمند دانست و افزود: مشکل نخست در این بخش، نگاه سنتی مسئولین به شهر هوشمند است که تغییر در این حوزه را بسیار محدود کرده و مشکل دوم مقاومت مردم در مقابل تغییراتی است که شهر هوشمند ایجاد می کند. وی افزود: برای حل این مشکل باید اطلاعات مهم در اختیار مسئولین قرار گیرد و مفهوم شهر هوشمند و مزایای آن به خوبی تبیین گردد که البته ارائه مدل های موفق شهر هوشمند که یکی از اهداف اصلی این کنگره است، می تواند کمک موثری به این موضوع کند.

وی ادامه داد: در ارتباط با مردم نیز باید تدابیری اندیشیده شود که سازمان ها و نهادهای مرتبط با فرهنگ سازی، نظیر آموزش و پرورش و صدا و سیما با آموزش درست و ارائه برنامه های مناسب اگاهی و امادگی لازم را در مردم برای پذیرش این تغییرات مهیا کنند.

وی تصریح کرد: یکی از برنامه های حائز اهمیت این رویداد تهیه بسته های سیاسی است که حاصل نظرات و راهکار های کاربردی در زمینه تحقق شهر هوشمند توسط اساتید و متخصصین بر جسته داخلی و خارجی می باشد که جهت بهرمندی به دولت و مجلس ارسال می شود.

وی گفت: از مهم ترین دستاورد های یک شهر هوشمند کاهش مصرف انرژی، کاهش الودگی و افزایش سرعت و دقت در خدمات رسانی می باشد که شهر های بزرگ کشور نیاز اساسی به آن دارند و این کنگره ی جهانی را می توان اتفاقی مثبت در رسیدن به این اهداف قلمداد نمود.

مافی افزود: در پایان این همایش گواهینامه های بین المللی از جمله گواهی نامه شهر هوشمندا و گواهینامه 8 ساعته حضور به شرکت کنندگان اعطا میشود.

گفتنی است،علاقمندان برای حضور و کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی این کنگره به آدرس WWW.ICTECHI.COM مراجعه نمایند.

انتهای خبر/پیام ساختمان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

×