خانه ایمن با درِ قابل اطمینان

خانه-ایمن-با-درِ-قابل-اطمینان

گروه بازار ساختمان: مسکن، پوشاک و غذا از نیازهای اساسی انسان است اما اهمیت مسکن بیشتر به دلیل احساس آرامشی است که به واسطه سکونت در آن به انسان دست می دهد. بخشی از این آرامش ناشی از احساس امنیت است اما خود امنیت هم دربرابر عوامل محیطی مانند سرقت و تهاجم آسیب پذیر خواهد بود. اولین گزینه در راستای افزایش ایمنی ساختمان، درهای ورودی خانه هستند و بی دلیل نیست که بازار در به انواع ضد سرقت آن رویکردی جدی دارد.
پیام ساختمان در گفتگو با چند تن از تولید کنندگان و عرضه کنندگان درهای ضد سرقت به بررسی بازار این محصولات پرداخته است. با ذکر این نکته که مطالب عنوان شده در این گزارش تنها نظرات فعالان عرصه تولید و عرضه درهای ضد سرقت بوده و الزاما نظرات نشریه نمی باشد . در بورس ها چه خبر است کافی است به بورس درهای ضد سرقت در میدان رسالت یا بنی هاشم تهران سری بزنید تا دریابید در حال حاضر چند نوع در ضد سرقت در بازار وجود دارد. زیبامنش و روزگاری از فروشندگان بازار میدان رسالت تهران درباره انواع درهای ضد سرقت می گویند: درهای معمولی با MDF کابینتی و روکش لمینت که قیمت آن از 850 هزار تومان شروع می شود و دارای تسمه های فولادی است ، درهای ساخته شده از MDF با قطر 12 تا 16 میلی متر و روکش طبیعی چوب که با قیمت های متفاوت از یک تا 3.5 میلیون تومان بیشترین تقاضا را در بازار دارد و در نهایت درهای با چوب طبیعی راش یا گردو که برای خانه های لوکس استفاده شده و با قیمتی در حدود 4 تا 4.5 میلیون تومان گران ترین نوع درهای ضد سرقت می باشند. چوب شکن و مهمان دوست نیز از فعالان بازار بنی هاشم می گویند؛ درهای ضد سرقت از چند بخش تشکیل شده است: نوع چوبی آن یا از چوب طبیعی یکپارچه ساخته شده یا از ترکیبات MDF تشکیل شده و تسمه یا ورقه ای فولادی نیز امنیت آن را تأمین می کند. مدلی از درهای ضد سرقت نیز در بازار دیده می شود که کاملاً فولادی است اما زیبایی کمتری نسبت به دیگر درها دارد و در صورت آتش سوزی این درها نیز می سوزند و مقاومتی در برابر آتش ندارند اما همان حفاظ های فولادی باز هم سدی در برابر سرقت خواهد بود. بیشترین تفاوتی که درها دارند در طراحی ، رنگ ، برجسته بودن آنهاست و اینکه برای ایجاد طرح بر روی آنها از CNC استفاده شده یا جت واتر. فرمند زاده از فعالان بازار واردات درهای ضد سرقت معتقد است: تولید درهای ضد سرقت در کشور سخت نیست اما واردات آن مقرون به صرفه تر است چرا که تقریباً تمام مواد اولیه آن مانند ورق ضد زنگ، MDF و HDF و حتی روکش آن باید از خارج وارد شود و بازار هم انباشته از MDF های بی کیفیت چینی است.
علاوه بر آن ، هر کالا به طراحی و گرافیک متفاوتی هم نیاز دارد و در مجموع واردات کامل و یکسره آن راحت تر است. واردات برترین تا تولید بهترین مجتبی سپهر، مدیر عامل شرکت تولیدی- بازرگانی کیا که اگرچه اکنون در زمینه واردات درهای ضد سرقت از ترکیه فعالیت دارد اما معتقد است که به سهولت می توان این درها را در داخل تولید کرد. وی که تولید کننده انواع درهای ضد حریق و نیز درهای ضد فرسایش چوبی است، امیدوار است در آینده محصولی را به بازار عرضه کند که هم ضد حریق است و هم ضد سرقت چرا که از چوب فرآوری شده استفاده می شود و پوششی از نانو دارد. سپهر خاطرنشان کرد: درهای ضدسرقتی که وی به کشور وارد می کند؛ کالایی است در حد بازار اروپا که مشابه آن را در سایر محصولات وارداتی نمی توانید، ببینید. همیشه همراه مشتری اسماعیل غفاری مدیر فروش شرکت «آریادر» معتقد است: کیفیت برای آریادر از اهمیت بالایی برخوردار است و این شرکت همه انواع کالاها را همیشه در انبار برای تحویل آماده دارد. خدمات پس از فروش این شرکت نیز شامل دو سال گارانتی و 10 سال ضمانت تعویض قطعات است. وی تاکید کرد: مسئولیت ما بعد از فروش کالا به مشتری تمام نمی شود، بلکه در آینده نیز ادامه می یابد و نصب کالاهای این شرکت رایگان است. غفاری مزیت دیگر کالاهای وارداتی اش را وجود هانیکوم می داند که می تواند به عنوان عایق مانع از تبادل صدا بین خانه و محیط شود و نیز پشم سنگ جهت منع تبادل حرارتی. کالاهای این شرکت از 1.300 تا 2.650 هزار تومان و نوع فلزی آن 650 هزار تومان قیمت دارد. ناصر جعفری، مدیر فروش نیک افرا به پیام ساختمان گفت: درهای ضد سرقت را به صورت مونتاژ شده به بازار عرضه می کند، به این صورت که MDF و یراق آلات را از ترکیه وارد کرده و بر ورق فولادی و چارچوبی که تولید داخل است ، مونتاژ می شود. جعفری تاکید کرد: با توجه به تعدد نمایندگی های این شرکت در کل کشور، هر جا که مشتری بخواهد، خدمات پس از فروش ارائه می شود.
هرچند بیشتر درهای ضد سرقت چوبی هستند اما نوعی در شیشه ای هم وجود دارد که از شیشه سکوریت 10 میلی متر ساخته شده و در ساختمان های عمومی مانند بیمارستان ها و بانک ها کاربرد دارد. اردلان؛ مدیر عامل» درین نما آرا» درباره این نوع محصولات می گوید: اگر چه می توان با پتک شیشه این درها را خُرد کرد اما افرادی که قصد ورود غیر مجاز را داشته باشند، معمولاً قفل آن را باز می کنند که این اقدام برای کالاهای شرکت « درین نما آرا» غیر ممکن شده است. نکاتی بازاری در بازار این کالای خوش رنگ ساختمانی قیمت های متفاوتی را می توانید، بیابید. رضا سلطان خواه، فروشنده می گوید: بیشتر مردم به اشتباه تصور می کنند همه درهای ضد سرقت بسیار گران هستند در حالی که اینگونه نیست و تنها لوکس ترین درهای ضد سرقت 4.5 تا 5 میلیون تومان قیمت دارد که از چوب کامل تهیه شده است و برخی از درهای ضد سرقت ارزان را هم می توان در بازار یافت که از قدرت مقاومت بالایی برخوردار باشند اما گرانی برخی از درها به دلیل زیبایی و طراحی آنهاست. بیرانوند، فروشنده درهای ضد سرقت گفت: بیشتر خریداران تنها به ظاهر در توجه می کنند درحالی که ممکن است به دلیل وزن زیاد در، لولای آن خراب شود و اگر قطعات آن مانند لولا یا حتی یراق آلات موجود نباشد مصرف کننده دچار مشکل می شود. اینجاست که خدمات پس از فروش اهمیت می یابد، اما برای درهای وارداتی که لوازم آن در بازار موجود نیست ،خریداران باید توجه بیشتری داشته باشند. خریدار خردمند آناهیتا کرمی در حال بازدید از بازار است و جهت تعویض در ضد سرقت آپارتمانش به بازار آمده اما اعتراضی که دارد قابل توجه است. وی مدعی است شرکت انبوه سازی که منزلش را ساخته نه اعتنایی به رنگ و طرح در داشته و نه کیفیت آن بلکه به تنها موردی که توجه کرده همان قیمت ارزان در بوده است. سبحان میر میران، مأمور خرید یک شرکت می گوید: برای شرکت وی در مرحله اول قیمت مهم است چرا که بیشتر درهای ضد سرقت وارداتی و مشابه یکدیگرند و اصولاً برای سازنده اهمیت چندانی ندارد مگر در خانه های لوکس که خریدار به دقت همه زوایای خانه را بررسی می کند.


انتهای خبر/پ
×