menu

ثبت آگهی رایگان

مردم برای خرید خانه باید 100 سال پس انداز کنند

مردم-برای-خرید-خانه-باید-100-سال-پس-انداز-کنند

رئیس انجمن انبوه سازان زنجان با بیان"مردم برای خرید خانه باید 100 سال پس انداز کنند" گفت: شرکت عمران و بهسازی شهری در زنجان زمین را 500 هزار تومان خرید و آنرا 5 میلیون تومان فروخت، این کار چه تاثیری در نوسازی بافت فرسوده و خانه دار کردن مردم داشت.

  به گزارش پیام ساختمان، اسفندیار سلطانی با اشاره به این که در رابطه با احیای بافت های فرسوده قانون داریم، اظهار کرد: این در حالی است که در کشور تظاهر به قانون و قانون نمای داریم، یعنی همه آقایان از مسکن به صورت صنفی، رانتی، تبلیغی، رای آوری، سیاسی، رئیس جمهوری و... ارتزاق می کنند.
وی با بیان این که کسی به مسکن چیزی نداده است، تصریح کرد:در حال حاضر میزان پس انداز اقشار مختلف جامعه برای تامین مسکن 12 تا 100 سال و سهم اقتصادی مردم در سبد اجاره بها بالای 50 درصد است. وی ادامه داد: با توجه به این موارد مشخص است که در سیاست گذاری های مسکن زیرکی صورت گرفته که اگرهمین رویه ادامه پیدا کند فاجعه بار خواهد بود.
وی تاکید کرد: قانونی به نام قانون ساماندهی مسکن داریم که در سال 88 اجرایی شد. این قانون مسکن را در شش مولفه دیده است؛ یکی از آنها مسکن 99 ساله بود که در دولت نهم به عنوان مسکن مهر اجرا شد.
رئیس انجمن انبوه سازان استان زنجان اظهار کرد: «طبق قانون باید حداقل 10 تا 13 درصد بودجه های کشور به بافت فرسوده تخصیص یابد. برای احیای این بافت ها شرکتی دولتی با نام "شرکت مادربزرگ تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران" را ایجاد کردند.
 سلطانی گفت: این شرکت در شهری مانند زنجان زمین هایی را که آقایان پشت صحنه می دانستند به قیمت 500 هزار تومان خریداری کرد. همین شرکت پس از مدتی زمین را به قیمت 4، 5 میلیون تومان فروخت. این کار چه تاثیری بر نوسازی بافت های فرسوده و خانه دار کردن مردم خواهد داشت.
وی تاکید کرد: این مصداق بارز دخالت دولت در بخش مسکن است که تبعات منفی به دنبال داشته است.

انتهای خبر/پیام ساختمان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

×