برداشت 2 میلیارد تومان از حساب متقاضیان مسکن مهر

در حالی مدیرعامل شرکت عمران پردیس چند روز پیش از عدم تامین اعتبار مصوب پروژه های مسکن مهر خبر داده و آنرا مانعی برای تکمیل واحدهای این طرح عنوان کرد که خبر می رسد سازمان امور مالیاتی 2 میلیارد تومان از حساب متقاضیان مسکن مهر برداشت کرده است.

برداشت-2-میلیارد-تومان-از-حساب-متقاضیان-مسکن-مهر
  به گزارش پیام ساختمان، سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران پردیس 21 دیماه امسال از مسدود شدن حساب های بانکی این شرکت خبر داده و گفته بود: شرکت عمران پردیس به اداره مالیات بدهی ندارد و تمام مالیات خود را پرداخت کرده است. با این حال سازمان امور مالیاتی از ما درخواست پرداخت حدود 11 میلیارد تومان مالیات را کرده است.
 وی با بیان این که سازمان امور مالیاتی می گوید این مالیات مربوط به پروژه های مسکن مهردر سال 91 است، تاکید کرد: درخواست سازمان امور مالیاتی در حالی است که واحدهای مسکن مهر از پرداخت مالیات معاف هستند. این اقدام سازمان امور مالیاتی غیرقانونی است و مسدود شدن حساب های بانکی شرکت عمران پردیس باعث طولانی شدن زمان اتمام پروژه های مسکن مهر می شود.
 حدود دو هفته بعد از این اطلاع رسانی و هشدار غفوری از برداشت 600 میلیون تومان از حساب متقاضیان مسکن مهر خبر داد و گفت: اداره مالیات از دو روز پیش اداره مالیات اقدام به برداشت 600 میلیون تومان از حساب های خزانه شرکت عمران مربوط به متقاضیان و برای تکمیل واحدهای مسکن مهر کرده است.
وی تاکید کرد: با این کار مشکلاتی در ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر ایجاد شده و برنامه ریزی ها را بر هم خواهد زد.
 در حالی مدیرعامل شرکت عمران پردیس سه روز پیش از عدم تامین بودجه مصوب (یارانه و اوراق خزانه اسلامی) سال 96 پروژه های مسکن مهر از سوی سازمان برنامه و بودجه گلایه کرد که خبر می رسد میزان برداشت از حساب متقاضیان مسکن مهر توسط سازمان امور مالیاتی از مرز 2 میلیارد تومان عبور کرده است. بر این اساس بیش سازمان امور مالیاتی بیش از 2 میلیارد تومان از حساب جاری عمومی شرکت عمران پردیس و حساب مسکن مهر برداشت کرده است.
 این سازمان همچنین سری هم به سپرده های شرکت عمران پردیس متعلق به پیمانکاران مسکن مهر زده است. برپایه این گزارش، رئیس جمهوری چند روز پیش وعده اتمام مسکن مهر را تا پایان سال جاری داد. فارغ از غیرممکن بودن این وعده حسن روحانی رویه کنونی زیرمجموعه های دولت از جمله سازمان امور مالیاتی در خلاف جهت تکمیل پروژه های مسکن مهر حرکت می کنند.
در این بین برخی نمایندگان مجلس تهران نیز به جای پرداختن به مشکل جدید طرح مسکن مهر ، درگیر مسائل حاشیه ای شده اند و گویا گرفتاری صدها هزار متقاضی مسکن مهر برای آنها اهمیتی ندارد.
انتهای خبر/پ
×