اعطای وام 80 میلیونی مسکن زوج های جوان با سپرده 20 میلیونی

مدیرعامل بانک مسکن گفت: پیشنهاد جدیدی به مجلس ارائه شده که در صورت تصویب، زوج های جوان می توانند با سپرده گذاری 20 میلیون تومان سه سال بعد 80 میلیون تومان وام مسکن ارزان قیمت دریافت کنند.

اعطای-وام-80-میلیونی-مسکن-زوج-های-جوان-با-سپرده-20-میلیونی
  به گزارش پیام ساختمان، محمد هاشم بت شکن در مراسم کلنگ زنی پروژه 100 واحدی محله سیروس با اشاره به اینکه امیدواریم این طرح در مجلس تصویب شود گفت: پیشنهادی به مجلس و کمیسیون عمران داده شده است که بر اساس آن زوج های جوان با سپرده گذاری 20 میلیون تومان اگر به مبلغ خود دست نزنند در سال اول 40 میلیون تومان،در سال دوم 60 میلیون تومان و در سال سوم 80 میلیون تومان دریافت کنند.
وی با بیان اینکه امروز کلنگ زنی یک پروژه مهم و ارزش آفرین در پایتخت به زمین زده می شود که می تواند علاوه بر نوسازی بافت ناکارآمد شهری اشتغال آفرینی نیز داشته باشد، افزود: به طوری که به ازاء هر واحد مسکونی متوسط متراژ، 2 نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود. بت شکن ادامه داد: این بانک وظیفه حمایت از انبوه سازان و شرکت های ساختمانی در حوزه ایجاد زیر ساخت ها، ساخت و ساز در مناطق شهری و نوسازی بافت های ناکارآمد شهری را بر عهده دارد.
 وی با بیان اینکه در سال گذشته به 140 هزار واحد مسکونی تسهیلات ساخت پرداخت شد،گفت: این میزان با 70 درصد رشد مواجه بود و همچنین در سال گذشته به 1501 واحد مسکونی ، 70هزار میلیارد تومان تسهیلات خرید پرداخت شد. مدیرعامل بانک مسکن از افزایش 55 درصدی تسهیلات خرید در 9 ماهه سال جاری خبر داد و گفت: با این میزان پرداخت تسهیلات، تعداد واحد های دریافت کننده تسهیلات، 23 درصد رشد داشته است. بت شکن همچنین از برنامه های جدید بانک در حوزه ی تسهیلات نوسازی بافت های ناکارآمد شهری برای سال آینده خبر داد.
 وی افزود:پیشنهادی به مجلس ارائه کرده ایم که بر اساس آن متقاضیان خرید مسکن می توانند با 20 میلیون تومان سپرده گذاری 80 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند. به گفته وی،در حال حاضر متقاضیان خرید مسکن در صندوق یکم می توانند با 40 میلیون تومان سپرده گذاری و یک سال انتظار 80 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.
 این مقام مسئول با اشاره به تسهیلات صندوق پس انداز یکم ادامه داد: این تسهیلات برای اقشار متوسط طراحی شده که نرخ سود آن در بافت فرسوده 8 درصد و در سایر مناطق 9.5 درصد است و دوره بازپرداخت آن 12 سال طراحی شده است.
 *با سپرده گذاری 40 میلیون تومانی می توانند یک سال دیگر 80 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند
 وی با بیان اینکه تا امروز 334 هزار نفر در صندوق پس انداز یکم سپرده گذاری کرده اند گفت: متوسط سپرده 5/22 میلیون تومان برای هر نفر بوده و 60 هزار میلیارد ریال تجهیز منابع شده است و افراد با سپرده گذاری 40 میلیون تومانی می توانند یک سال دیگر 80 میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند که این رقم برای زوجین به 240 میلیون تومان با سپرده گذاری خود افراد می رسد.
 بت شکن با بیان اینکه بانک مسکن در پرداخت وام به نوسازی بافت فرسوده از فعال ترین بانک ها بوده است، بیان کرد: از 36 هزار فقره تسهیلات به بافت فرسوده 32 هزار فقره را بانک مسکن پرداخت کرده است. مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اعطای وام های 40 میلیون تومانی با نرخ سود 18 درصد به توسعه گران در بافت فرسوده گفت: اگر یارانه این سود تامین شود رقم سود به 9 درصد کاهش پیدا می کند.
 وی همچنین با بیان اینکه افزایش ارائه تسهیلات به نوسازی بافت فرسوده در برنامه های بانک مسکن قرار دارد، اظهارداشت: به شرط تصویب بودجه سال آینده قرار بر این است که دولت سپرده گذاری 2هزار و 500 میلیارد تومانی انجام دهد و بانک ها هم با همین مبلغ سپرده گذاری کنند و از محل این منابع 100 هزار فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی به سازندگان مسکن در بافت فرسوده ارائه شود.
مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به پیشنهادی دیگر برای ارائه تسهیلات به نوسازی بافت فرسوده گفت: پیشنهاد دیگر این است که زوجین بتوانند در کنار وام 10 میلیون تومانی قرض الحسنه ازدواج،10 میلیون تومان دیگر وام مسکن دریافت کنند البته شرط پرداخت این وام به زوجین سپرده گذاری در صندوق پس انداز یکم است.
بت شکن در ادامه افزود: آخرین پیشنهاد ما برای ارائه تسهیلات به بافت فرسوده این است که بانک به ازای ساخت هر واحد مسکونی وام 40 میلیون تومانی ارائه دهد که شرط آن برای کاهش دو واحدی سود مصوب شورای پول و اعتبار افزایش سرمایه بانک مسکن است.
انتهای خبر/پ
×