وعده اتمام مسکن مهر باز هم کش آمد

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از طرح پیشنهادی «اتمام مسکن مهر در یک بازه زمانی دوساله» خبر داد که بر این اساس و برخلاف وعده مسئولان برای پایان کار پروژه ها تا پایان امسال ،باید منتظر اتمام واحدهای نیمه تمام مسکن مهر تا سال 98 بود.

وعده-اتمام-مسکن-مهر-باز-هم-کش-آمد
  به گزارش پیام ساختمان، احمد اصغری مهرآبادی گفت: 700 واحد آن تحویل داده شده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال 300 واحد و تا شهریور سال آینده نیز مابقی به متقاضیان تحویل داده خواهد شد.
مهرآبادی افزود: با توجه به اینکه فصل مناسبی برای کار در استان است، تأکید داشتیم که به صورت دو شیفت کار ساخت و ساز ادامه داشته باشد. در این زمینه پیمانکار به ما وعده داد، تا زودتر کار خود را به اتمام برساند.
 وی تصریح کرد: دو طرح پیشنهادی اتمام مسکن مهر در یک بازه زمانی دوساله و یکسان سازی نحوه ارائه تسهیلات بانک ها به متقاضیان مسکن مهر در کارگروهی با محوریت بانک مرکزی ارائه شد تا این طرح ها به کمیسیون اقتصاد ارائه داده شوند.
مهرآبادی عنوان کرد: روز دوشنبه در کمیسیون اقتصاد دولت جمع بندی کارگروه مطرح خواهد شد و امیدواریم که پیشنهاد به تصویب برسد. وی با بیان اینکه فشاری که به ما از ناحیه مردم وارد می شود، خیلی زیاد است، گفت: در برخی نقاط واحدها به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی یعنی دهک های پایین واگذار شده که توانایی پرداخت 500 هزار تومان قسط تسهیلات مسکن مهر را ندارند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در برخی پروژه های مسکن مهر مردم متضرر می شوند که باید کار را تسریع بدهیم، اظهار کرد: هنگام بازگشت سپرده مسکن مهر فشار بسیار سنگینی به متقاضی وارد می شود که به دنبال اصلاح آن هستیم.
مهرآبادی گفت: 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر در کشور وجود دارد که حدود 2 میلیون واحد آن در مرحله اتمام هستند. ساخت مسکن مهر از سال 86 آغاز شد و 10 سال از آغاز آن می گذرد و برنامه دو ساله برای اتمام آن در نظر گرفته شده، اما امیدی به تکمیل آن در مدت زمان تعیین شده نیست. وی ادامه داد: بازپرداخت 12 ساله تسهیلات مسکن، مردم را در تنگنا قرار می دهد، از این رو از بانک ها درخواست می کنیم، در این زمینه با نگاه بازتری به موضوع توجه داشته باشند.
انتهای خبر/پ
×