menu

ثبت آگهی رایگان

زلزله 4.2 ریشتری تهران و کرج را لرزاند

زلزله-4-2-ریشتری-تهران-و-کرج-را-لرزاند

بامداد امروز زلزله ای به قدرت 4.2 ریشتر، تهران و کرج را لرزاند. این زلزله به فاصله یک هفته از زلزله 5.2 ریشتری در استان های تهران و البرز روی داد.

  زلزله 4.2 ریشتری، ساعت 54 دقیقه و 33 ثانیه بامداد امروز، چهارشنبه (6 دی) تهران و کرج را لرزاند. ساعت پایانی چهارشنبه هفته گذشته بود که زلزله ای با شدت لرزه 5.2 در مقیاس ریشتر تهران و کرج را لرزاند. مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران کانون زلزله بامداد امروز را شهرستان ملارد واقع در استان تهران اعلام کرده است. به گفته این مرکز این زلزله در عمق 12کیلومتری زمین روی داده است. مرکز دقیق این زمین لرزه، 5کیلومتری ملارد، 7کیلومتری مشکین دشت و 42 کیلومتری تهران اعلام شده است.
 06:11 ستاد مدیریت بحران شهر تهران اعلام کرد که مدارس و ادارات تهران امروز دایر است.
05:04 به گفته رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، هم اکنون اوضاع در پایتخت در شرایط عادی است.

04:42 خبر دیگر اینکه 4 نفر در زمین لرزه بامداد امروز در ملارد مصدوم و به بیمارستان شهریار منتقل شدند.
 04:31 به گفته رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران، زلزله بامداد چهارشنبه، تأثیری بر روی گسل های پایتخت نداشته است. به گفته معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور، این زلزله از جمله پس لرزه های زمین لرزه 5.2 ریشتری هفته گذشته در تهران و البرز است.
 04:11 در پی وقوع زلزله در ملارد، آموزش و پرورش اعلام کرد: مدارس استان البرز امروز تعطیل است و بجز امتحانات سوم متوسطه سایر امتحانات لغو شده است. همچنین امتحانات داخلی مدارس در شهرستان های ملارد و قدس لغو شده است.
03:16 در حال حاضر هیچ گونه گزارشی مبنی بر وجود بار ترافیکی در خیابان های تهران مخابره نشده است.
 02:44 خبرهای رسیده حاکی است که هم اینک درب ورزشگاه ها و مصلای تهران به روی مردم باز است و این اماکن پذیرای مردمی هستند که از منازل خود خارج شده و قصد دارند امشب را بیرون از خانه سپری کنند.
 02:21 گزارش های دیگر حاکی است،در حال حاضر تمامی نیروهای امدادی و انتظامی و خدماتی تهران در آمادگی کامل به سر می برند. معاون امداد و نجات هلال احمر استان تهران اعلام کرد استانهای معین البرز و تهران هم در آماده باش کامل هستند.
01:53 در همین حال، پلیس فتا به افرادی که ممکن است قصد داشته باشند همچون زمین لرزه قبلی با حاشیه سازی و ایجاد شایعه آرامش مردم را به خطر بیندازند، هشدار داده است که با آنان برخورد خواهد کرد. پلیس همچنین از شهروندان خواسته است که اخبار را از رسانه های رسمی و معتبر پیگیری کرده و به خبرهایی که از قول منابع ناشناس در فضای مجازی منتشر می شود، توجه نکنند. استانداری تهران نیز توصیه کرده است: شهروندان آرامش خود را حفظ کنند و به موارد ایمنی که در این موارد لازم است رعایت شود توجه داشته باشند و از شتابزدگی و حرکت خودروها در معابر خودداری کنند.
 01:50 زلزله بامداد امروز که در تهران به صورت خفیف احساس شد، خسارات جانی و مالی به همراه نداشته است. سخنگوی ستاد مدیریت بحران کشور، از مردم خواسته است، ضمن حفظ خونسردی و آرامش خود، اخبار حادثه را از رسانه های رسمی و معتبر کشور دنبال کنند. گزارش های دریافتی حاکی است که زلزله بامداد امروز در غرب تهران بیشتر احساس شده است. طبق اطلاعات دریافتی از سازمان مدیریت بحران، زلزله رخ داده مربوط به گسل مشکین دشت- اشتهارد و پس لرزه زمین لرزه هفته گذشته است.
01:37 حوالی ساعت یک بامداد نیز زلزله خفیفی به قدرت 1.5 ریشتر در صفادشت تهران روی داد.
01:33 براساس اعلام سازمان آتش نشانی تهران، تا این لحظه هیچ گونه حادثه ناشی از زلزله گزارش نشده است.
 01:14 زمین لرزه بامداد امروز در شهریار، رباط کریم و اسلامشهر نیز احساس شده است.

انتهای خبر/پیام ساختمان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

×