5 طرح جدید در مصلی در دست احداث است

معاون نظارت شورای شهر تهران جزییات 5 پروژه مصلی را تشریح کرد و گفت: علاوه بر تکمیل ساخت پروژه مصلی ، مسوولین این پروژه مجموعه بسته ای از5 طرح عمرانی در این محدوده را ارائه کردند.

5-طرح-جدید-در-مصلی-در-دست-احداث-است
  به گزارش پیام ساختمان، افشین حبیب زاده با اشاره به بازدید اخیر اعضای کمسیون عمران و بودجه به همراه رییس شورای شهر تهران از پروژه مصلای تهران گفت: این بازدید به درخواست مدیریت پروژه مصلای تهران انجام شد.
 وی با بیان اینکه مصلی از پروژه های بزرگ تهران است که مدیریت آن در اختیار شهرداری نیست و وزارت مسکن و شهرسازی ساخت آن را بر عهده دارد، اظهار کرد: مذاکراتی قبلا فی مابین آقای قالیباف و مدیران مصلای تهران انجام شده بود که البته مسوولین مصلی عنوان کردند که توافق نامه ای نیز به امضاء رسید است که قرار شد اسناد و مدارک را ارائه دهند.
معاون نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه علاوه بر تکمیل ساخت پروژه مصلی ، مسوولین این پروژه عنوان کردند که چهار پروژه دیگر نیز در دست اقدام دارند، گفت: یکی از پروژه ها ایجاد زیرگذر بود که در ضلع جنوب و شمال رسالت یک زیرگذر ایجاد شود تا مصلی را به اراضی عباس آباد متصل کند، همچنین در پروژه دیگری اعلام کردند که در ضلع غربی خیابان پاکستان که دقیقا مقابل گنبد اصلی است محوطه ای را در نظر گرفته اند که لازم است 7.5 هکتار زمین تملک شود، این در حالی است که در پروژه سوم هم در نظر داشتند تا پل عابر عریضی در ضلع غربی مصلی که از روی بزرگراه مدرس رد می شود ایجاد کنند. همچنین قرار است تا پارکینگ طبقاتی در ضلع جنوبی مصلی ایجاد کنند، که با اضافه شدن پروژه ساخت مصلی به این پروژه ها، مجموعه پکیچی با 5 پروژه عمرانی ارائه کردند. حبیب زاده با بیان اینکه مسئولین مصلی درخواست کمک برای ادامه ساخت پروژه مصلی را مطرح کردند، گفت: قرار است به طور مشترک این موضوع توسط کمیسیون عمران و بودجه به بحث و تبادل نظر گذاشته شود تا ببینیم شهرداری و شورا تا چه میزان می تواند به تکمیل این پروژه بزرگ کمک کند.
وی با بیان اینکه ساخت مصلی ردیف بودجه مشخصی دارد، تصریح کرد: درسال 96 ، 90 میلیارد تومان برای ساخت مصلی در نظر گرفته شده بود که تا کنون پرداخت نشده است. عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری ملزم به کمک به پروژه مصلی نیست، گفت: مسولین مصلی عنوان کردند که با شهردار قبلی تهران به توافق رسیدند که باید این مسئله بررسی شود.
انتهای خبر/پ
×