در کشور

19میلیون نفر در وضع بدی زندگی می کنند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساکنان بافت های فرسوده به دلیل گرفتن پول خوشحال شده اما به مرور تبدیل به حاشیه نشین جدید می شوند، گفت: حدود 9 تا 10 میلیون نفر در حاشیه و 9 میلیون نفر در بافت های میانی در وضعیت بسیار بدی زندگی می کنند.

19میلیون-نفر-در-وضع-بدی-زندگی-می-کنند
  به گزارش پیام ساختمان، عباس آخوندی با اشاره به این که قرار است تا سال 1400 بالغ بر 66 هزار هکتار بافت ناکارآمد در کشور احیا شود، اظهار کرد: برای انجام اقدامات بازآفرینی در این مناطق 123 هزار میلیارد تومان پول نیاز است.
وی ادامه داد: طبق برنامه ملی بازآفرینی شهری 50 هزار میلیارد تومان از طرف بخش خصوصی در حوزه مسکن سرمایه گذاری شده و بخش عمده ای از اقدامات نوسازی و تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی از سوی دانشگاه های دولتی و گشایش و بهسازی محاسبه نیز از سوی شهرداری ها انجام خواهد گرفت.
وی با ابراز این که خروج ساکنان از محلات و تخریب و ساخت مجدد آن اقدامی نادرست در احیای بافت های فرسوده است، گفت: شاید ساکنان در مدت کوتاهی به دلیل گرفتن پول خوشحال شوند ولی واقعیت آن است که به مرور زمان تبدیل به حاشیه نشینان جدید خواهند شد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: از دوره مشروطه تا کنون هزاران هزار میلیارد تومان در توسعه ایران هرینه شده ولی نتیجه مطلوب در ارتقای کیفیت زندگی مردم را نداشته است. شاید در برخی نقاط اتفاقات خوبی روی داده باشد، اما مهم آن است که علی رغم همه فعالیت ها در حال حاضر 19 میلیون بدمسکن در کشور زندگی کرده و 140 هزار هکتار مساحت شهری نیز دارای کیفیت نازل زندگی است.
آخوندی تأکید کرد: حدود 9 تا 10 میلیون نفر در حاشیه و 9 میلیون نفر در بافت های میانی در وضعیت بسیار بدی زندگی می کنند.
 وی به طور تلویحی از مسکن مهر انتقاد کرد و با بیان این که قطعاً راهکار اصلی این بحران پاک کردن صورت مسئله نبوده و رفتن به بیرون شهر و اجرای پروژه های بزرگ اقدام درستی نیست، اظهار کرد: قطعاً خروج از مرکز و رفتن به پیرامون فرار از واقعیت بوده و مشکلی را حل نمی کند بلکه مسئله باید در مرکز شهرها حل و رفع شود.
انتهای خبر/پ
×