به دنبال یافتن اثری از عباس آخوندی

آخرین باری که وزیر راه و شهرسازی رویت شده مربوط به بازدید وی از مناطق زلزله زده استان کرمانشاه است.

به-دنبال-یافتن-اثری-از-عباس-آخوندی
آخوندی در این بازدید گفت: زمانیکه اقدامات امدادی و آواربرداری در مناطق زلزله پایان بگیرد و نظم در منطقه ایجاد شود، همکاران ما در بنیاد مسکن انقلاب بلافاصله کار شناسایی واحدهای مسکونی آسیب دیده و تخمین و برآورد میزان خسارات وارده را آغاز خواهند کرد.
وی افزود: بنیاد مسکن از تک تک واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله بازدید کرده و شناسایی و ارزیابی میزان خسارات انجام خواهد شد.

وی با بیان این که مشخص می شود چه واحدهایی نیاز به ترمیم و مرمت و چه واحدهایی نیاز به نوسازی و بازسازی دارند و پس از آن وارد عمل خواهیم شد، تصریح کرد: حتما در کنار مردم آسیب دیده از زلزله اخیر خواهیم بود و تا پایان کار همراهی خواهیم کرد تا تمامی واحدها به بهترین شیوه ممکن و با استاندارد ساخته شوند.اما از سه شنبه هفته گذشته تا امروز اثری از وزیر راه و شهرسازی نیست.

وی روز بعد از بازدیدش برای حضور در کنفرانس توسعه همکاری منطقه ای برای افغانستان (RECCA) به عشق آباد ترکمنستان سفر کرد. در این سفر علی اصغر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و تامین مالی، شهرام کوسه غراوی نماینده مردم مینودشت وکلاله و مراوه تپه در مجلس و احمدی سفیر ایران همراه آخوندی بودند.

تقریبا یک هفته ای است که خبری از وزیر راه و شهرسازی نیست. انتظار می رفت وی حداقل در برابر تخریب بیمارستان شهرستان سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب که وزارت راه و شهرسازی (سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی) متولی ساخت آن بوده عکس العمل نشان دهد و معاون خود را در این باره مورد بازخواست قرار دهد.

ایازی معاون وزیر بهداشت اخیرا درباره گفته است؛ بیمارستان اسلام آباد غرب توسط وزارت راه ساخته و به وزارت بهداشت واگذار شده و فروردین امسال به بهره برداری رسید.

 از سه شنبه گذشته به این سو اثری از وزیر راه و شهرسازی نیست؛ نه در برنامه های متعدد زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی دیده شده و نه این که کسی از وی خبری دارد.
 این مسئله باعث شده تا عده ای در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی با هشتگ گمشده (#گمشده) به دنبال یافتن وزیر راه و شهرسازی باشند.
در زلزله هفته گذشته استان کرمانشاه حدود 500 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند و حدود 8000 نفر نیز مصدوم شدند.
 البته در این بین یکی از اقدامات قابل تقدیر هلال احمر در زلزله کرمانشاه استفاده از سگ های زنده یاب بود. اقدامی که باعث شد 6 نفر زنده از زیر آوار بیرون آورده شوند. به نظر می رسد باید چنین برنامه ای را برای یافتن برخی مسئولان گمشده به کار گرفت.
انتهای خبر/پ
×