استقبال تهرانی ها از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن

عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به استقبال تهرانی ها از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن، گفت: جهت معاملات در بازار مسکن نشان دهنده ورود متقاضیان با سطح اقتصادی متوسط و متوسط رو به پایین برای خرید مسکن است.

استقبال-تهرانی-ها-از-تسهیلات-بدون-سپرده-خرید-مسکن
ابوالقاسم رحیمی انارکی، اظهارکرد: بیشترین استقبال از تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن با اتکا به اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن از سوی ساکنان تهران صورت می گیرد و سایر تسهیلات موجود در مابقی شهرها و استان ها به نسبت جمعیت آن ها و تعداد خریداران مسکن در آن ها، متقاضیان بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: حدود نیمی از متقاضیان خرید مسکن با استفاده از تسهیلات بانک مسکن در پایتخت، از طریق امکانات حساب ممتاز بانک مسکن و دریافت تسهیلات بدون سپرده اقدام به دریافت تسهیلات می کنند.
وی با بیان این که تسهیلات بدون سپرده خرید مسکن مستلزم خرید اوراق است، افزود: هزینه خرید زمان از طریق خرید اوراق پرداخت می شود ممکن است برای برخی از متقاضیان که شرایط لازم را برای دریافت تسهیلات مختص خانه اولی از محل صندوق پس انداز مسکن یکم دارند در درجه دوم مطلوبیت قرار داشته باشد؛ از این رو این تقاضا در شهر تهران ملموس تر است.
رحیمی انارکی با بیان اینکه وضعیت بازار مسکن حاکی است هم اکنون عمده تقاضای موجود در بازار مسکن از سوی متقاضیان خرید واحدهای مسکونی مصرفی است، گفت: در حال حاضر جهت معاملات در بازار مسکن نشان دهنده ورود متقاضیان با سطح اقتصادی متوسط و متوسط رو به پایین برای خرید مسکن است که عمدتا با استفاده از تسهیلات بانکی اقدام به خرید مسکن می کنند.
وی افزود: آنچه در شرایط حال حاضر بازار مسکن مسلم است آن است که تقاضا برای خرید واحدهای مسکونی لوکس، بزرگ متراژ و گران قیمت در برابر تقاضا برای خرید واحدهای مصرفی معمولی کوچک متراژ، میان متراژ، ارزان قیمت یا با سطح قیمتی متوسط درصد بسیار اندکی را به خود اختصاص می دهد و رکود در بازار معاملات واحدهای مسکونی لوکس کماکان ادامه دارد.
عضو هیئت مدیره بانک مسکن با اشاره به این که نیمه دوم امسال انتظار افزایش سرعت رشد حجم معاملات مصرفی مسکن در بازار خرید و فروش واحدهای مسکونی و رونق در بازار معاملات را داریم اظهار کرد: مطابق با انتظارهای موجود، نوسانات قیمتی در بازار مسکن در نیمه دوم امسال از حد تورم عمومی فراتر نخواهد رفت و پیش بینی ها حاکی از رشد قیمت مسکن حول و حوش تورم خواهد بود.
انارکی با دعوت از سازندگان مسکن به سمت رفتار عقلایی برای ساخت و ساز در شرایط فعلی، تاکید کرد: در شرایطی که عمده تقاضا در بازار مسکن معطوف واحدهای مصرفی ارزان قیمت و کوچک متراژ است که میانگین متراژ ساخت مسکن در کشور بالاتر از 100 مترمربع است و سازندگان باید تمرکز خود را به سمت ساخت واحدهای با متراژ پایین تر معطوف کنند.
انتهای خبر/پ
×