بهره برداری از 3300 مسکن مهر فارس

طی مراسمی با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، 3هزار و 286 واحد مسکن مهر در استان فارس به بهره برداری رسید.

بهره-برداری-از-3300-مسکن-مهر-فارس
  به گزارش پیام ساختمان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، در مراسم بهره برداری از 3 هزار و 286 واحد مسکن مهر در استان فارس، گفت: مسکن یکی از اساسی ترین و حیاتی ترین نیازهای انسان و طبق اصل قانون اساسی دولت موظف به فراهم کردن زمینه خانه دار شدن مردم است.
احمد اصغری مهرآبادی با بیان اینکه دولت جمهوری اسلامی از ابتدا مسکن را به عنوان یکی از سیاست های مردمی خود قرار داده است، گفت: از تعداد 3 هزار و 286 واحد مسکن مهر که امروز به بهره برداری رسید، یک هزار و 355 واحد متعلق به راه و شهرسازی و یک هزار و 199 واحد مربوط به شهر جدید صدرا و 732 واحد متعلق به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.
وی افزود : در سال 86 ساخت دو میلیون و 300 هزار مسکن مهر در کشور آغاز شد که از مجموع این واحدها دو میلیون و 200 هزار واحد از تسهیلات بانکی برخوردار شدند.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر گفت: تاکنون یک میلیون و 960 هزار واحد به بهره برداری رسیده است و پیش بینی می شود مابقی واحدها تا سال آینده به بهره برداری برسد.
مهرآبادی در پاسخ به بعضی انتقادها نسبت به بی تفاوت بودن دولت نسبت به مسکن مهر گفت: در دولت یازدهم سالانه بیش از 220 هزار واحد تکمیل و افتتاح شده که این آمار نشان سرعت مناسب برای اجرای این طرح است.
وی، علت تاخیر اجرای مسکن مهر از زمان آغاز این طرح را کمبود اعتبار ،اعلام و اضافه کرد: در ابتدا میانگین هزینه آماده سازی هر واحد 2 میلیون تومان برآورد شده بود که این رقم در برخی شهرها به 20 میلیون تومان افزایش یافت. قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر از تمامی دستگاه های دست اندرکار مسکن و خصوصا وزارت کار و تعاون، سازمان امور مالیاتی و سازمان تامین اجتماعی خواست که کمک کنند تا مشکلات تحویل مسکن مهر و پایان کار این پروژه حل شود.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه ها باید با همدلی و همکاری پای کار بایستند و مشکلات مردم در این پروژه ها و خدمات زیربنایی و روبنایی را احداث یا به اتمام برسانند تا این مسکن هایی که ساخته شد سکونتگاه های امن و راحتی برای مردم شود.
 مدیرکل راه و شهرسازی فارس نیز در مراسم افتتاح 3286 واحد مسکن مهر استان فارس افزود: این پروژه ها در شهرهای شیراز ، نی ریز، داراب، کازرون، نورآباد، جهرم، فیروزآباد و اقلید به بهره برداری می رسد. فیروز تکاور گفت: اجرای پروژه های مسکن مهر توسط بخش تعاونی ها و انبوه سازان به صورت سه جانبه و نیز به صورت خودمالکی احداث شده اند و ما بیش از 100 هزار واحد مسکن مهر در استان فارس احداث و تحویل مردم داده ایم.
تکاور، تسهیلات بانکی برای 3286 واحد آماده بهره برداری را 820 میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: این رقم فقط تسهیلات بانکی است، منهای یارانه ای که توسط دولت به این پروژه ها تزریق شده است.
انتهای خبر/پ
×