بازدید امروز تا این لحظه 12917 بار

آخوندی دو معاون خود را تغییر داد

با حکم وزیر راه و شهرسازی، حبیب الله طاهرخانی به سمت معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید منصوب شد، این در حالی است که محسن نریمان مدیرعامل پیشین قائم مقام وزیر در امور استان ها شده است.

آخوندی-دو-معاون-خود-را-تغییر-داد
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حکمی حبیب الله طاهرخانی را به سمت مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، منصوب کرد.
طاهرخانی پیش از این عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید بوده است.
متن حکم حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید بدین شرح است: با توجه به دانش و تجارت ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان معاون وزیر و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید منصوب می شوید. امید است با بهره گیری از حداکثر توان علمی و حرفه ای موجود در کشور، از بستر بکر، شهرهای جدید برای الگوسازی در شهرسازی و معماری و به کارگیری آخرین دستاوردهای فناوری در آماده سازی و تاسیسات زیربنایی و اعمال سیاست های شهرسازی مبتنی بر پیشینه سازی رفاه و کیفیت زندگی شهروندان، توسعه پایدار و صرفه جویی در مصرف انرژی استفاده کرده و با هماهنگی معاونت شهرسازی و معماری به تعادل بخشی در اسکان جمعیت بر اساس طرح های کالبدی ملی و منطقه ای کمک نموده و با اغتنام فرصت از ادغام وظایف راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در یک وزارتخانه واحد، تامین سیستم حمل و نقل ریلی امن و سریع و ارزان بین شهرهای جدید و شهرهای مادر را وجهه همت خود قرار دهید.
 با حکم وزیر راه و شهرسازی، محسن نریمان مدیرعامل پیشین وزیر راه و شهرسازی در شرکت عمران به سمت قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور استان ها منصوب شد.
متن حکم محسن نریمان قائم مقام امور استان های وزیر راه و شهرسازی بدین شرح است: نظر به دانش و تجارب ارجمند جنابعالی، مدیریت های اجرایی و نمایندگی مجلس شورای اسلامی به موجب این حکم به عنوان مشاور و جانشین وزیر در امور استان ها منصوب می شوید. در اجرای این ماموریت شایسته است نسبت به تشکیل و سرپرستی کمیته ارزیابی عملکرد و انتصابات مدیران کل استان ها و مسافرت نوبه ای و مستمر به استان ها اقدام نمایید. اعضای این کمیته عبارت از تمام معاونان ستادی وزارتخانه به اضافه رئیس مرکز حراست، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد و حقوق شهروندان و مدیرکل دفتر وزارتی خواهند بود. معاونان و مدیران کل ستادی و استانی وزارتخانه و همچنین روسا و مدیران عامل سازمان ها و شرکت های تابعه و مدیران کل استانی آنها مکلفند کمال همکاری را با شما داشته باشند و در این ارتباط از هیچ هماهنگی دریغ نخواهند نمود. با آرزوی توفیق برای جنابعالی و تمامی همکاران و سرافرازی ملت و جمهوری اسلامی ایران.
 با حکم وزیر راه و شهرسازی، محمدسعید ایزدی نیز به سمت معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی منصوب شد.
متن حکم محمدسعید ایزدی معاون معماری و شهرسازی بدین شرح است: با توجه به دانش و تجارب ارزشمند جنابعالی در زمینه شهرسازی و معماری، به موجب این حکم به عنوان معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی منصوب می شوید. امید است در اجرای سیاست بازآفرینی شهری و در جهت کمک به تامین محیط و زیرساخت های مناسب و مطلوب برای زندگی و کار همه ساکنان شهری و روستایی کشور و مدیریت بهینه زمین و فضای سرزمین، با توجه به حفاظت از میراث ارزشمند شهرسازی و معماری و اعتلای آن، شهرسازی شهروندمحور و جلب مشارکت ذی نفعان در تصمیم گیری ها، تضمین حقوق متقابل توسعه بین شهروندان و نهادهای توسعه و عمران، قانونمندسازی عوارض توسعه و عمران، یکپارچه سازی نظام طرح ریزی و کنترل بین شهر و روستا و در کلیه سطوح ملی و منطقه ای و محلی و فعال سازی مجدد طرح های کالبدی ملی و منطقه ای، ارتقای دائمی استانداردها و شاخص های کیفیت محیط و خدمات شهری، تمرکززدایی از ساختار طرح ریزی و پایش و واگذاری تدریجی مسئولیت ها و اختیارات به سطوح منطقه ای و محلی، همراه با ظرفیت سازی در تشکیلات آنها و نظارت بر تهیه و اجرای طرح ها، حداکثر استفاده از توان حرفه ای و پژوهشی بخش خصوصی در انجام ماموریت های قانونی حوزه شهرسازی و معماری و تلاش مستمر برای توسعه و ارتقای سطح فعالیت های این حوزه موفق و موید باشید.

 پیروز حناچی دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران و معاون معماری و شهرسازی سابق وزیر نیز به عنوان مشاور معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی منصوب شد.
متن حکم پیروز حناچی مشاور معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، بدین شرح است: با توجه به دانش و تجارب ممتد و ارجمند جنابعالی در حوزه معماری و شهرسازی در ایران، به موجب این حکم به عنوان مشاور معماری و شهرسازی منصوب می شوید. هم چنانکه مستحضرید عدالت جغرافیایی و توسعه متوازن کالبدی در سطح سرزمین و سطوح منطقه ای و محلی و شهرسازی شهروندمحور جزء سیاست های کلی و اصولی وزارتخانه است. در این ارتباط کیفیت زندگی شهروندان، رقابت پذیری و بازآفرینی شهری و تقویت حداکثری شهرداری ها از جمله برنامه های اعلامی اینجانب بوده است. از سوی دیگر معماری که میراث نسل ما برای آیندگان است مبین فرهنگ، سبک زندگی و زیبایی شناسی شهروندان ایران زمین است. در عین حال معماری با فناوری و سطح درآمد مردم ارتباط برقرار می کند. همه اینها مساله معماری و شهرسازی را به موضوع پیچیده ای مبدل می سازد که شایان توجه جدی در سطح سیاستگذاری ملی است. امید است که با همکاری حوزه معاونت معماری و شهرسازی وزارتخانه و ارتباط با سایر دستگاه های اجرایی ذیربط، شهرداری ها، دانشگاهیان و حرفه ورزان جهت اعتلای شهرسازی و معماری و بهبود کیفیت زندگی شهروندان عزیز به اینجانب مشاوره دهید. در این ارتباط ضروری است شورای اعتلای معماری ایران را با حضور چهره های شاخص معماری در ایران تشکیل دهید تا نسبت به معماری ساختمان های بااهمیت در حوزه حمل و نقل و ساختمان های عمومی که توسط وزارتخانه و سازمان های تابعه احداث می شود راهبری داشته باشید. هم چنین به عنوان نماینده ویژه وزیر در طرح های ویژه ارتقای کیفیت شهری چون انتقال پادگان ها و سایر طرح های شاخص انجام وظیفه فرمایید.
انتهای خبر/پ
×