بازدید امروز تا این لحظه 13374 بار

بازار مسکن کشور در حال احتضار است

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی اجباراً اجتناب ناپذیر است، گفت: اگر به تدریج سرمایه ها به سمت تولید هدایت شود می توان به این اقدام جدید دولت برای رونق اقتصادی و رونق مسکن امیدوار شد.

بازار-مسکن-کشور-در-حال-احتضار-است
  به گزارش پیام ساختمان، حسن محتشم در خصوص تأثیر نرخ سد بانکی بر رونق ساخت و ساز گفت: کاهش نرخ سود بانکی اجباراً اجتناب ناپذیر است برای اینکه شرایط فعلی اقتصادی و شرایطی که در حال حاضر در اقتصاد کلان کشور حاکم است مولد و اشتغالزا نیست پس بنابراین شرایط کنونی و شرایط کنترل تورم بدون اشتغالزایی است و این نمی تواند برای اقتصاد کشور مناسب و مفید باشد.
وی افزود: تورم تا یک نقطه ای قابل کنترل بوده که آن هم از سوی دولت به نوعی بیش از اندازه آن را کنترل کرده است پس در حال حاضر که نرخ سود بانکی کاهش یافته است به اجبار دولت سعی دارد سرمایه ها را از بانک خارج کند اما باید برنامه ریزی برای تولید داشته باشد و به تنهایی تورم نمی تواند مناسب و مفید باشد.
 محتشم ادامه داد: سرمایه ها باید از بانک ها خارج و به سمت و سویی مثل تولید ،بازسازی کارخانجات ،تولید محصولات و یا تولید مسکن دریافت فرسوده انتقال پیدا کند پس اگر به تدریج سرمایه ها به سمت تولید هدایت شود می توان به این اقدام جدید دولت برای رونق اقتصادی و رونق مسکن امیدوار شد.
عضو هیأت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران اظهار داشت: دولت چاره ای جز کاهش نرخ سود بانکی ندارد چرا که با این روند سود بانکی اقتصاد با مشکل جدی مواجه خواهد شد.
*بازار مسکن راکد است و مسکن در حال احتضار به سر می برد
 وی افزود: در حال حاضر هنوز بازار مسکن راکد است و مسکن در حال احتضار به سر می برد و به همین دلیل است که می بینیم نرخ اجاره بها در تابستان امسال که فصل جابجایی بود به شدت افزایش یافت. محتشم گفت: قدرت خرید متقاضیان مسکن پایین است و شرایط اقتصادی وضعیت عادی و روان خود را سپری نمی کند به همین دلیل رکود حاکم بر اقتصاد باعث می شود نرخ اجاره بها به دلیل کاهش عرضه مسکن به شکل قابل توجهی افزایش یابد.
انتهای خبر/پ
×