بازار مسکن کشور در حال احتضار است

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران با بیان اینکه کاهش نرخ سود بانکی اجباراً اجتناب ناپذیر است، گفت: اگر به تدریج سرمایه ها به سمت تولید هدایت شود می توان به این اقدام جدید دولت برای رونق اقتصادی و رونق مسکن امیدوار شد.

بازار-مسکن-کشور-در-حال-احتضار-است
  به گزارش پیام ساختمان، حسن محتشم در خصوص تأثیر نرخ سد بانکی بر رونق ساخت و ساز گفت: کاهش نرخ سود بانکی اجباراً اجتناب ناپذیر است برای اینکه شرایط فعلی اقتصادی و شرایطی که در حال حاضر در اقتصاد کلان کشور حاکم است مولد و اشتغالزا نیست پس بنابراین شرایط کنونی و شرایط کنترل تورم بدون اشتغالزایی است و این نمی تواند برای اقتصاد کشور مناسب و مفید باشد.
وی افزود: تورم تا یک نقطه ای قابل کنترل بوده که آن هم از سوی دولت به نوعی بیش از اندازه آن را کنترل کرده است پس در حال حاضر که نرخ سود بانکی کاهش یافته است به اجبار دولت سعی دارد سرمایه ها را از بانک خارج کند اما باید برنامه ریزی برای تولید داشته باشد و به تنهایی تورم نمی تواند مناسب و مفید باشد.
 محتشم ادامه داد: سرمایه ها باید از بانک ها خارج و به سمت و سویی مثل تولید ،بازسازی کارخانجات ،تولید محصولات و یا تولید مسکن دریافت فرسوده انتقال پیدا کند پس اگر به تدریج سرمایه ها به سمت تولید هدایت شود می توان به این اقدام جدید دولت برای رونق اقتصادی و رونق مسکن امیدوار شد.
عضو هیأت مدیره انجمن انبوه سازان مسکن تهران اظهار داشت: دولت چاره ای جز کاهش نرخ سود بانکی ندارد چرا که با این روند سود بانکی اقتصاد با مشکل جدی مواجه خواهد شد.
*بازار مسکن راکد است و مسکن در حال احتضار به سر می برد
 وی افزود: در حال حاضر هنوز بازار مسکن راکد است و مسکن در حال احتضار به سر می برد و به همین دلیل است که می بینیم نرخ اجاره بها در تابستان امسال که فصل جابجایی بود به شدت افزایش یافت. محتشم گفت: قدرت خرید متقاضیان مسکن پایین است و شرایط اقتصادی وضعیت عادی و روان خود را سپری نمی کند به همین دلیل رکود حاکم بر اقتصاد باعث می شود نرخ اجاره بها به دلیل کاهش عرضه مسکن به شکل قابل توجهی افزایش یابد.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×