اگر آب فاز 8 پردیس را باز کنیم لوله می ترکد

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: تعداد خانوارهای ساکن فاز 8 به 100 خانوار هم نمی رسد بنابراین اگر آب را باز کنیم لوله ها تحت فشار قرار می گیرد و دچار ترکیدگی خواهد شد.

اگر-آب-فاز-8-پردیس-را-باز-کنیم-لوله-می-ترکد
  به گزارش پیام ساختمان، سعید غفوری در توضیح اینکه چرا در فاز 8 مسکن مهر پردیس آبرسانی با تانکر انجام می شود، اظهار کرد: مخزنی که برای تامین آب شرب فاز 8 احداث شده جوابگوی 26 هزار واحد مسکونی است در حالیکه تعداد خانوارهای ساکن در این فاز به 100 خانوار هم نمی رسد بنابراین اگر آب را باز کنیم لوله ها تحت فشار قرار می گیرد و دچار ترکیدگی خواهد شد. همچنین مشکل بزرگتری وجود دارد که کلر نباید مدت زمان طولانی در مخازن بماند زیرا سمی می شود و مسمومیت ایجاد می کند.
وی افزود: با توجه به این مسائل فعلا مجبوریم با تانکرهای بهداشتی، آب را به مخازن منتقل کنیم.
غفوری با بیان اینکه همین روال در فاز 11 نیز انجام می گرفت، خاطرنشان کرد: اوایل با توجه به همین مساله فنی و بهداشتی در فاز 11 نیز آب رسانی از طریق تانکر انجام می شد اما بعد از اینکه به تدریج 2100 خانوار در فاز 11 ساکن شدند توانستیم مخزن را وارد مدار کنیم. با این حال به دلیل تعداد پایین ساکنان، آب مخزن 20 هزار متر مکعبی این فاز فقط روزی 10 سانتیمتر مصرف می شود.
 مدیرعامل شرکت عمران پردیس تصریح کرد: خواهش من از متقاضیان این است که برای سکونت اقدام کنند تا شاهد نصب انشعابات و آب رسانی باشیم. در حال حاضر متقاضیان برای کنتور برق و گاز اقدام می کنند اما شرکت آب و فاضلاب اعلام می کند تا زمانی که تعداد به حدنصاب نرسد و حداقل 1000 خانوار در فازهای افتتاح شده ساکن نشود نمی توانیم آب را وارد لوله ها کنیم.
وی با اعلام این خبر که در هفته دولت 3760 واحد مسکن مهر را در شهر جدید پردیس افتتاح می کنیم، افزود: از این تعداد 2000 واحد در فاز 11 و 1760 واحد در فاز 8 است. خوشبختانه این افتتاحها در هشت نقطه مختلف انجام می شود که حاکی از آن است که خدمات و زیرساختها در این نقاط تکمیل شده لذا بعدا می توانیم افتتاحهای بیشتری را داشته باشیم.
غفوری گفت: چهار باب مدرسه نیز افتتاح می کنیم که دو باب در فاز 3 و دو باب در فاز 8 خواهد بود. مدیرعامل شرکت عمران پردیس در پاسخ به این سوال که آیا تمایل برای سکونت متقاضیان در فازهای افتتاح شده نسبت به قبل افزایش یافته یا خیر، اظهار کرد: بله روند اسکان مقداری بهتر شده است. در افتتاحهایی که بعد از فاز 11 در نقاط مختلف صورت می گیرد نیز گره ها باید مثل فاز 11 به تدریج باز شود.
انتهای خبر/پ
در ارتباط با این مطلب بیشتر بخوانیم :
×