ربیعی:

مسکن در سال جاری رونق می گیرد

وزیرتعاون،کار ورفاه اجتماعی از رونق بخش ساختمانی در سال جاری و همچنین سال آینده خبر داد.

مسکن-در-سال-جاری-رونق-می-گیرد
  به گزارش خبرنگار پیام ساختمان،علی ربیعی در حاشیه هفدهمین نمایشگاه صنعت ساختمان که پیش از ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران گشایش یافت،درجمع خبرنگاران در خصوص انتقادات مبنی بر عدم تحقق سهم 25 درصدی تعاون از اقتصاد ملی گفت: کیک اقتصادی طی سال های گذشته روز به روز کوچک تر شده و نمی توان انتظار داشت تا سهم یک بخش را افزایش داد. وی با بیان اینکه با این وجود طی چهار سال گذشته سهم بخش تعاون از 4 درصد به 6 درصد رسیده است که باید این سهم افزایش یابد
وی ادامه داد:بخش ساختمانی در سال های 96 و 97 رونق می یابد. صنعت ساختمان آنجا که متکی بر صنایع داخلی است، زیباست و جایی که متکی بر واردات است نازیبا است. ربیعی با بیان اینکه می توان با افزایش تولید داخلی صنعت ساختمان رقابت ایجاد کرد، اظها کرد: با رونق تقاضای مسکن صنعت ساختمان در کشور رونق می گیرد. ربیعی درباره تعاونی های مسکن مهر نیز گفت: پروژه های مسکن مهر جایی که به بخش تعاون مربوط است پیشرفت خوبی داشته و توانسته بیش از یک میلیون مسکن مهر را آماده و تحویل صاحبان آن دهد.در برخی از غرفه ها کالاهایی تولیدی را مشاهده کردم که براحتی می توانند با کالای مشابه خارجی رقابت کنند.
 وی گفت: متاسفانه در برخی غرفه ها پیچ هایی دیده می شد که از چین وارد می کردند در حالیکه در پزشکی ما پیچ هایی تولید می کنیم که از فناوری های بالاتری هم برخوردار هستند.
ربیعی با بیان اینکه در حال حاضر حدود120 هزار تعاونی فعال در کشور داریم گفت: در 3 سال گذشته یک اقدام کلینیکی در بخش تعاون شروع کردیم و بخشی از تعاونی های غیرفعال را احیا کردیم ضمن اینکه از تعطیلی تعاونی ها جلوگیری شد. سرآغاز هر فعالیت و سازندگی در کشور با ساخت و ساز است و این بخش اگر رونق پیدا کند بخش های مختلف اقتصاد، تولید و سایر صنایع نیز رونق می یابد.
انتهای خبر/پ
×