پرند تعدادی مشتری جذب کرد

بالغ بر 7500 واحد مسکن مهر شهر جدید پرند فاقد تقاضا بود که در هفته های اخیر برای 1500 واحد متقاضی جذب شده است.

پرند-تعدادی-مشتری-جذب-کرد
  بالغ بر 7500 واحد مسکن مهر شهر جدید پرند فاقد تقاضا بود که در هفته های اخیر برای 1500 واحد متقاضی جذب شده است.
مسکن مهر پرند دارای حدود 95 هزار واحد است که از این تعداد 71 هزار واحد افتتاح شده، 17 هزار و 500 واحد در حال تکمیل است و 6000 واحد متقاضی ندارد که از پیشرفت حدود 40 درصد برخوردارند. تا پیش از این، تعداد واحدهای فاقد تقاضا 7500 واحد بود.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند در جریان افتتاح 1120 واحد که در روزهای اخیر انجام شد، گفت: 17 هزار و 500 واحد مسکن مهر دارای متقاضی موثر تا پایان شهریور امسال تکمیل می شود. به پیمانکاران دستور دادیم تلاش کنند مسکن مهر را قبل از آغاز سال تحصیلی جدید در اختیار متقاضیان قرار دهیم.
علی اکبر طاهری درباره خدمات این واحدهای مسکن مهر نیز بیان کرد: تکمیل واحدهای مسکن مهر پرند نیازمند همکاری ارگان های خدمات رسان است و برای ایجاد امنیت و رفاه نیازمند همکاری کلانتری، وزارت بهداشت و وزارت نیرو برای تامین آب و برق هستیم.
وی افزود: پروژه های باقی مانده بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که مشکل اصلی این واحدها، آب و برق است. گاز متقاضیان مسکن مهر نیز یک هفته بعد از سکونت وصل خواهد شد.
طاهری با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته آمادگی داریم تا هرماه شاهد افتتاح های جدید باشیم، گفت: همچنین این آمادگی نیز وجود دارد تا واحدهای فاقد متقاضی به افرادی که متقاضی بودند اما اکنون واحدی ندارند، تحویل دهیم.
بنابراین گزارش، از حدود 71 هزار واحد مسکونی مهر که تاکنون در شهر جدید پرند افتتاح شده است، 54 هزار واحد در دولت یازدهم و 17 هزار واحد در دولت قبل بوده است. همچنین شرکت عمران شهرهای جدید برای افتتاح مترو پرند 400 میلیارد تومان پول لازم دارد که ظاهرا هنوز به دستش نرسیده است و در صورت تامین اعتبار از سوی دولت می توان امیدوار بود تا قبل از پایان شهریورماه 1396 ساکنان پرند هم رنگ مترو را ببینند؛ زیرا سختی های رفت و آمد از یک سو و نبود امکانات خدماتی، رفاهی، درمانی، بهداشتی و غیره شهر جدید پرند را تبدیل به سکونتگاهی شبیه خوابگاه تبدیل کرده که اقبال برای زندگی در این شهر پایین است. با این حال بعد از مدت ها انتظار، تست گرم مترو فرودگاه امام (ره) 15 اسفند سال گذشته انجام شد و 15 فروردین سال جاری مسافرگیری کرد.
این خط در واقع 35 کیلومتر از کل مسیر تهران ـ پرند را شامل می شود و مابقی مسیر که بر عهده ی وزارت راه و شهرسازی است احتمالا نیمه دوم سال آینده تکمیل خواهد شد.
انتهای خبر/پ
×