تعداد واحدهای خالی تهران تا 2 ماه آینده مشخص می شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه تا 2 ماه آینده مرکز آمار تحلیل و عدد دقیق واحدهای خالی از سکنه را اعلام می کند، گفت: میزان خانه های خالی از سکنه در تهران 310 هزار واحد مسکونی است.

تعداد-واحدهای-خالی-تهران-تا-2-ماه-آینده-مشخص-می-شود
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه تا 2 ماه آینده مرکز آمار تحلیل و عدد دقیق واحدهای خالی از سکنه را اعلام می کند، گفت: میزان خانه های خالی از سکنه در تهران 310 هزار واحد مسکونی است. ژ
نادر محمدزاده در پاسخ به این سئوال که میزان دقیق واحدهای مسکونی خالی از سکنه در تهران چقدر است گفت: مرکز آمار عددهایی را در خصوص واحدهای خالی سکنه ارائه کرده است و چندی پیش در جلسه ای که با مسئولان مرکز آمار به تفکیک شهر و منطقه و این که واحدهای خالی از سکنه چه فاکتورهایی دارد داشتیم.
وی افزود: همانطور که می دانید واحدهای خالی از سکنه با واحدهایی که خانه دوم محسوب می شود در طول سال شاید کمتر از شش ماه از آن استفاده شود پس این واحد مسکونی واحد خالی از سکنه محسوب نمی شود.
 اعلام تعداد دقیق واحد های مسکونی خالی از سکنه
محمدزاده ادامه داد: تحلیل و عدد دقیق این که چه تعداد واحد مسکونی خالی از سکنه داریم و چه تعداد از واحدهای مسکونی خانه دوم محسوب می شوند تا دو ماه آینده از سوی مرکز آمار ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه عدد کلی برای واحدهای خالی از سکنه از سوی مرکز آمار اعلام شده است، گفت: استخراج و تحلیل دقیق خانه های خالی از سکنه و خانه های دوم در منطقه و شهرها تا حدودی زمان خواهد برد اما عدد 400 هزار واحد مسکونی برای استان تهران تا حدودی درست است. 310 هزار مسکن خالی در تهران مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: برای شهر تهران باید اذعان شود که 80 درصد این 400 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه مربوط به شهر تهران است.
محمدزاده گفت: عمده این واحدهای خالی از سکنه مربوط به مناطق شمال تهران است و غالباً مجتمع های بزرگ واحدهای خالی از سکنه دارند. مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران ادامه داد: تعریف خانه های خالی از سکنه نیز این گونه است که واحدهای مسکونی نیمه کاره شامل این آمار نمی شود و واحدهایی که از نازک کاری رد شده اند و آماده بهره برداری هستند واحدهای خالی از سکنه نامیده می شوند.
وی افزود: در جلسه ای که با مسئولان مرکز آمار داشتیم درخواست کردیم که تحلیل آنها را از واحدهای مسکونی خالی از سکنه اخذ کنیم و مفهوم اینکه آیا در این آمارهای ارائه شده خانه های دوم و یا نیمه کاره نیز احتساب شده است یا خیر پس به هر حال توضیحات آنها نشان داد که خانه دومی ها جدا شده است اما هنوز تحلیل دقیق نمی توانند ارائه کنند. به گفته وی، این موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد و نشان می داد که خانه های نیمه کاره از این آمار خارج شده است و خانه های تقریبا آماده بهره برداری در این آمار جای گرفته اند.
محمدزاده در پاسخ به این سوال که آیا اگر بررسی های نهایی انجام شود احتمال دارد عدد 400 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه کم و یا زیاد شود، گفت: نتیجه مهم این بررسی این خواهد بود که تجزیه و تحلیل درست باشد و عدد چندان مهم نخواهد بود چرا که مهم این است که وضعیت و جزئیات مشخص و نتیجه گیری درست باشد. وی ادامه داد: تجزیه و تحلیل اینگونه خواهد بود که وقتی اعلام می شود 400 هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در استان تهران داریم، می دانیم این واحدها عمدتاً در چه مناطقی هستند و در چه شرایطی قرار دارند و چه تعداد خانه دومی محسوب می شود؛ پس جمع واحدهای مسکونی مهم نیست بلکه بازه نتیجه گیری این عدد مهم تر از خود عدد 400 هزار واحد مسکونی است.
محمدزاده خاطرنشان کرد: در این تجزیه و تحلیل مشخص خواهد شد که چه تعداد از این واحدها در بافت فرسوده و چه تعداد در مجتمع های بزرگ هستند. به گفته وی، در برخی از مناطق تهران وا حدهای مسکونی 8 طبقه داریم که 100 درصد خالی هستند و اتفاقاً لوکس هم نیستند و فرسوده خالی هستند اما به هر حال عمدتاً این واحدهای خالی از سکنه مربوط به واحدهای لوکس و در نیمه شمال تهران است.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×