عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

زدوبند در ارائه استاندارد به بعضی مصالح ساختمانی بی کیفیت

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که بی توجهی به استاندارد تولید مصالح ساختمانی عمر ساختمان ها را به شدت کاهش می دهد، گفت: متاسفانه برخی زد و بندها در ارائه استاندارد به بعضی از کالاها و خدمات معضل دیگری است که پیش روی صنعت ساختمان وجود دارد.

زدوبند-در-ارائه-استاندارد-به-بعضی-مصالح-ساختمانی-بی-کیفیت
  عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر این که بی توجهی به استاندارد تولید مصالح ساختمانی عمر ساختمان ها را به شدت کاهش می دهد، گفت: متاسفانه برخی زد و بندها در ارائه استاندارد به بعضی از کالاها و خدمات معضل دیگری است که پیش روی صنعت ساختمان وجود دارد. شهرام کوسه غراوی با انتقاد از کیفیت پایین مصالح ساختمانی که منجر به غیر ایمن بودن ساختمان ها شده است،گفت: افزایش آمار ساختمان های نوساز فرسوده در سال های اخیر گواه روشنی از کیفیت پایین مصالح ساختمانی دارد. وی با بیان این که مصالح غیر استاندارد به علت ارزان بودن و کیفیت پایین به راحتی مورد استفاده برخی قرار می گیرد، افزود: استفاده از مصالح بی کیفیت و فاقد استاندارد موجب ضررهای جبران ناپذیری به صاحبان ساختمان و ثروت ملی می شود. مصالح ساختمانی قبل از مصرف باید تمام آزمایش های لازم را از حیث استاندارد پشت سر بگذارد. کوسه غراوی ادامه داد: متاسفانه برخی زد و بندها در ارائه استاندارد به بعضی از کالاها و خدمات معضل دیگری است که پیش روی صنعت ساختمان وجود دارد. وی با بیان اینکه نظارت بر روند ساخت ساختمان های ایمن از مراحل تولید مصالح آن باید در دستورکار مسئولان باشد،گفت:متاسفانه بی توجهی به بحث مهم استاندارد در تولید مصالح ساختمانی،عمر ساختمان های نوساز را به شدت کاهش داده که این خطری برای کشور است. عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: از جمله مهمترین دلایل پایین بودن کیفیت مصالح ساختمانی کشور پایین بودن سطح فناوری تولید، عدم کنترل آن ها در حین تولید و پیش از ورود به بازار مصرف است. وی گفت: برای مقابله با فرسودگی ساختمان ها در کشور باید در ابتدا نظارت دقیقی بر روند ساخت و ایجاد مصالح ساختمانی صورت بگیرد.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×