وام بدون سپرده ساخت مسکن به درد انبوه سازان نمی خورد

رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با تاکید بر این که وام ساخت بدون سپرده بانک مسکن فقط برای شهرهای کوچک مناسب است، گفت: انبوه سازان به دلیل تاثیرگذاری بسیار ناچیز، رغبتی به استفاده از وام های 110 تا 150 میلیون تومانی بانک مسکن ندارند.

وام-بدون-سپرده-ساخت-مسکن-به-درد-انبوه-سازان-نمی-خورد
رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با تاکید بر این که وام ساخت بدون سپرده بانک مسکن فقط برای شهرهای کوچک مناسب است، گفت: انبوه سازان به دلیل تاثیرگذاری بسیار ناچیز، رغبتی به استفاده از وام های 110 تا 150 میلیون تومانی بانک مسکن ندارند. حسن محتشم در واکنش به اعلام پرداخت وام بدون سپرده به انبوه سازان با سود 18 درصدی اظهار کرد: قبلا بانک مسکن این برنامه را اعلام کرده بود که بر اساس آن بسته به نوع ساخت و ساز که بسته به نوع ساخت سنتی، صنعتی و فناوی های نوین 110 تا 150 میلیون تومان وام به انبوه سازان پرداخت می شود. وی با در عین حال با اشاره به این که به دلیل شرایط رکود حاکم بر اقتصاد، انبوه سازان نتوانستند از این وام ها استفاده کنند، تصریح کرد: چند دلیل وجود دارد که انبوه سازان نتوانستند از تسهیلات مذکور استفاده کنند؛ یکی آن که برای تعدادی از انبوه سازان چک برگشتی پیش آمده باشد. وی ادامه داد: دلیل دیگر این که انبوه سازان بدهکار باشند که شاید بدهی معوقه ناشی از وام های قبلی باشد یا این که بعضا به واسطه اشتباه بانک مسکن در بدهکار کردن انبوه سازان که ساخت و ساز مسکن مهر باشد. در حالی که وام مسکن مهر را انبوه سازان دریافت کرده اند اما این وام باید به نام متقاضی باشد که به دلیل آن که پروژه ها هنوز به اتمام نرسیده قابل انتقال به متقاضیان نیست. رئیس انبوه سازان استان تهران با یادآوری این که سر رسید وام بانک مسکن رسیده است اما بانک به غلط انبوه سازان را بدهکار می داند، اظهار کرد: این گروه از انبوه سازان نمی توانند وام های ساخت بانک مسکن را دریافت کنند. محتشم با اشاره به این که برخی از انبوه سازان هم از فیلترها گذشته اند اما علاقه به دریافت وام ساخت بانک مسکن ندارند، بیان کرد: به عنوان مثال یک واحد 250 متری در مناطق شمالی تهران حدود 4 میلیارد تومان قیمت دارد و انبوه ساز برای دریافت وام 150 میلیون تومانی (اگر از فناوری های نوین در استفاده کند) باید آپارتمان را گرو بگذارد. وی افزود: احتمالا بانک در این صورت می گوید که اجباری برای ساخت واحدهای لوکس ندارم، حال اگر این مورد را کنار بگذاریم قیمت متوسط هر مترمربع آپارتمان در تهران حدود 10 میلیون تومان است و در نقاط متوسط به بالا یک واحد 200 متری 2 میلیارد تومان قیمت دارد. در این صورت مثلا وام 130 میلیون یا 150 میلیون تومانی چه کمکی به ساخت و ساز واحدها می کند. وی با تاکید بر این که وام های بدون سپرده ساخت فقط برای واحدهای کوچک متراژ در شهرستان ها و شهرهای کوچک مناسب است، بیان کرد: در نقاط حاشیه ای تهران نیز این وام می تواند کمک ناچیزی به ساخت و ساز کند و چندان به صرفه نیست.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×