ساختمانها، بیمارستانها و آسانسورها در برابر زلزله ارزیابی جدید شوند

معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر با اشاره به اینکه مدیریت بحران زمانی در جامعه مطلوب تر صورت می پذیرد که سرمایه اجتماعی افزایش یابد، گفت: ساختمانها، بیمارستانها و آسانسورها از لحاظ سطح ایمنی در برابر زلزله و ایمن سازی نظارت و ارزیابی جدید شوند.

ساختمانها-بیمارستانها-و-آسانسورها-در-برابر-زلزله-ارزیابی-جدید-شوند
معاون آموزش، پژوهش و فناوری هلال احمر با اشاره به اینکه مدیریت بحران زمانی در جامعه مطلوب تر صورت می پذیرد که سرمایه اجتماعی افزایش یابد، گفت: ساختمانها، بیمارستانها و آسانسورها از لحاظ سطح ایمنی در برابر زلزله و ایمن سازی نظارت و ارزیابی جدید شوند. دکتر سید حمید جمال الدینی با تاکید بر نقش سرمایه های اجتماعی در مدیریت بحران، اظهار داشت: سرمایه اجتماعی هنگام بروز بحران در هر جامعه، حکم برگ برنده را دارد، چراکه سرمایه اجتماعی و مدیریت بحران با یکدیگر رابطه مستقیم داشته و با افزایش سرمایه اجتماعی با مولفه های مشارکت، اعتماد، امنیت و ...، مدیریت بحران مطلوبتری صورت می پذیرد. جمال الدینی افزود: اعتماد و مشارکت عمومی در مدیریت بحران در مراحل چهارگانه مدیریت بحران شامل پیشگیری، آمادگی، اقدام و بازسازی می تواند اثربخشی مداخلات را تا حد زیادی ارتقا دهد. معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با بیان اینکه سرمایه اجتماعی میان سازمان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی با مردم و میان خود مردم به مرور و گام به گام شکل می پذیرد، تصریح کرد: این مهم نیازمند مراقبت و اقدامات عملی است و اقداماتی که نشان دهنده توجه مسئولان و مجموعه مدیریت شهری به مسئله بحران و عواقب آن است می تواند به بهبود این سرمایه اجتماعی کمک کند. وی عنوان کرد: ارزیابی و نظارت بر ساختمان های مسکونی به لحاظ سطح ایمنی در برابر زلزله و ایمن سازی و نظارت بر ساختمان های بیمارستان ها که توسط شورای شهر و وزارت بهداشت عملی شده است یا استانداردسازی آسانسورهای نصب شده در کشور بر اساس مصوبه شورای استاندارد از سال 1382، نه تنها از بعد فنی که از نظر اجتماعی نیز بسیار ارزشمند و قابل توجه است. جمال الدینی افزود: چنین حرکت هایی از سوی سازمان ها و ارگان های مدیریتی و خدماتی می تواند امکان گفت وگو و توجه به مسئله بحران را در جامعه باز کرده و حتی راه را برای فراگیرتر کردن این بحث و پیرو آن آموزش همگانی در زمینه بحران بازکند. وی ادامه داد: نحوه اجرایی شدن و نظم و تداوم این دستورالعمل ها بسیار مهم است اما نفس اعلام و تبلیغ بر روی آنها می تواند توجه به مسئله بحران و بر عهده گرفتن مسئولیت جدی در زمینه آن را تبدیل به یک ارزش اجتماعی کند. معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در اساسنامه خود وظیفه مدافعه گری را بر عهده دارد، عنوان کرد: هلال احمر در کنار تمام وظایف خود برای آموزش و امدادرسانی، مدافع و مشوق چنین حرکت هایی است، چرا که همانطور که گفته شد حرکت هایی اینچنین از چند جنبه می توانند به مدیریت بحران کمک کنند، که شاید مهمترین و غیرآشکارترین آنها بالابردن اعتماد عمومی و به تبع آن سرمایه اجتماعی در جامعه است. جمال الدینی خاطرنشان کرد: هلال احمر به عنوان نهادی با وظایف بشردوستانه و در راستای رسیدن به جامعه ای تاب آور در برابر بحران تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن چنین حرکت هایی به یک «ارزش اجتماعی» به کار می بندد و یقین دارد که این ارزش اجتماعی نه تنها به کار موقعیت های بحرانی خواهد آمد که در تمامی موقعیت های اجتماعی سود و صرفه اجتماعی و اخلاقی خواهد داشت.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×