رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اعلام کرد:

مصرف سالانه 60 میلیون تن سیمان در کشور

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: بتن و سازه های بتنی نقش بسیار مهمی در توسعه دارند این مصالح بعد از آب پرمصرف ترین مصالح ساختمانی به شمار می روند.

مصرف-سالانه-60-میلیون-تن-سیمان-در-کشور
رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفت: بتن و سازه های بتنی نقش بسیار مهمی در توسعه دارند این مصالح بعد از آب، پرمصرف ترین مصالح ساختمانی به شمار می روند. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، محمد شکرچی زاده در هفتمین همایش مقررات ملی ساختمان با رویکرد الزامات و ضرورت های سازه های بتنی با بیان این مطلب افزود: میزان مصرف سیمان در کشور ما سالانه 55 تا 60 میلیون تن است که گردش مالی در حدود 5 میلیارد دلار را داراست. بنابراین در اقتصادکلان بسیار تأثیرگذار خواهد بود. وی ادامه داد: در مرکز تحقیقات توجه ویژه ای به بتن می شود چراکه این مصالح می تواند مقاومت، دوام و زیبایی را توأمان به ارمغان بیاورد. وی اضافه کرد از طرفی دانش بتن ما بسیار مطلوب است اما از سوی دیگر نتوانسته ایم از دانش موجود استفاده کنیم. این درحالی است که سرانه مصرف بتن ما بیش از دو و نیم برابر مصرف جهانی است. رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی خاطرنشان کرد تدوین مقررات ملی و آئین نامه بتن ایران همزمان به این مرکز واگذار شده است. در گذشته تناقضاتی بین این دو آئین نامه وجود داشت که خوشبختانه واگذاری کارها از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی به ما باعث حل این تناقضات شد. بنابراین اساتید و متخصصان گردهم آمده اند تا کاری منسجم را تدوین کنیم. حتی فهرست بهای سازمان مدیریت و برنامه ریزی را در بخش بتن مرکز تحقیقات عهده دار است. شکرچی زاده در ادامه به بتن 1404 اشاره کرد و افزود: از سال 92 برنامه ای را درنظر گرفتیم تا براساس آن بتوانیم تا سال 1404 بتن با مقاومت 50 مگاپاسکال قابل استحصال باشد. این درحالی است که مهندسان ما امروز برای طراحی ساختمان های با مقاومت 30 مگاپاسکال هم مردد هستند. وی اضافه کرد: کشوری مانند فرانسه توانسته است ظرف مدت کوتاهی به بتن با مقاومت 200 مگاپاسکال برسند. وی با بیان این که کارخانه هایی که در زمینه تولید بتن 1404 با ما همراه شود گواهینامه فنی دریافت می کند افزود بتن در برابر شرایط محیط بسیار آسیب پذیر است این مسئله به ویژه در جنوب کشور بسیار حائز اهمیت بوده چراکه یون های موجود در آب مناطق جنوبی بسیار بالاست.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×