همه باید به نوسازی بافتهای فرسوده کمک کنند

جمشید برزگر، عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور و رئیس انجمن انبوه سازان استان آذربایجان شرقی است. وی که در انتخابات اخیر این کانون با کسب 28 رای، حائز بیشترین تعداد آرا شده یکی از گزینه های اصلی برای ریاست کانون سراسری انبوه سازان کشور در دوره آتی است. مهندس برزگر که از طرح احیای بافت های فرسوده شهر تبریز به عنوان یکی از بهترین، زیباترین و موفق ترین طرح های کشور نام می برد، با طرح شهرک سازی موافق است.

همه-باید-به-نوسازی-بافتهای-فرسوده-کمک-کنند
جمشید برزگر، عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور و رئیس انجمن انبوه سازان استان آذربایجان شرقی است. وی که در انتخابات اخیر این کانون با کسب 28 رای، حائز بیشترین تعداد آرا شده یکی از گزینه های اصلی برای ریاست کانون سراسری انبوه سازان کشور در دوره آتی است. مهندس برزگر که از طرح احیای بافت های فرسوده شهر تبریز به عنوان یکی از بهترین، زیباترین و موفق ترین طرح های کشور نام می برد، با طرح شهرک سازی موافق است.پیام ساختمان: طرح ساخت شهرک در اطراف کلانشهرها باعث افزایش مهاجرت نمی شود؟اینها دو مقوله مجزا است و باید به شکل جداگانه به این دو موضوع «مسکن و مهاجرت» پرداخته شود. مهاجرت مقوله ای است که چندین مولفه دارد از جمله فقر اقتصادی، اجتماعی و کمبودها که موجب مهاجرت می شود. اگر برنامه ریزی شود که برای افراد ساکن در هر منطقه، اعم از روستاها و شهرهای کوچک و مناطق کم درآمد امکانات مناسب ایجاد شود، سرعت مهاجرت خیلی کم می شود چون خیلی از ساکنان آن مناطق همین الان هم حاضر به ترک موطن خودشان نیستند. ولی مقوله مسکن یک نیاز و بر مبنای عرضه و تقاضا است. علیرغم اینکه دو میلیون یا بیشتر طی سال های گذشته مسکن مهر ساخته شده هنوز سالی نزدیک به دو میلیون واحد مسکن نیاز داریم. این حجم از خانه باید به هر حال در جایی ساخته شود، در داخل شهرها، در کنار شهرها و یا دور از شهرها. البته اگر جلوی مهاجرت گرفته شود و یا به هر نحوی کند شود، با رسیدگی به روستاها و شهرهای کوچک، می توان به هدف تامین مسکن اقشار شهری به ویژه در کلانشهر ها برسیم. چون مسکن مقوله ای است که باید همه داشته باشند. طرح ساخت شهرک سازی هم کار بسیار خوبی است.پیام ساختمان: چگونه می توان بافت های فرسوده را احیا کرد؟ما در تبریز تجربه های بسیار موفقی در نوسازی بافت فرسوده داشته ایم و پروژه هایی اجرا کرده ایم که الان عکس های آن به عنوان کارت پستال در فضای اینترنت دست به دست می چرخد! نوسازی بافت های فرسوده عزم ملی می خواهد و به تنهایی از عهده شهرداری، شورای شهر، دولت و وزارت راه و شهرسازی بر نمی آید. برای این کار باید به بخش خصوصی اهمیت و جایگاه داد و از سرمایه این بخش در جهت اصلاح این بافت ها استفاده کرد.پیام ساختمان: ولی مشکل این است که ساکنان این بافت ها حاضر به تجمیع نیستند!اگر کار درست و علمی باشد می شود. ما تجربه آن را داشته ایم و با همین روش با حمایت شهرداری و توسط بخش خصوصی الان در حال احیای 120 هکتار هستیم. این کار و نتایج آن الان در شهر تبریز موجود است. خوشبختانه همه مسئولان و دست اندرکاران هم حمایت کردند. این کاری چند بعدی است و همه باید در کنار هم باشند، مخصوصا در کلانشهرها. برای احیای بافت فرسوده در شهرهای بزرگ کشور اول از همه مجلس با قانون گذاری و دولت با برنامه ریزی و حمایت از اجرا و بعد هم استانداری و شهرداری و شورای شهر و سایر ادارات و نهادها باید کمک و همکاری کنند. اگر این کار امروز انجام نشود فردا چه کسی پاسخگوی آسیب ها و ناهنجاری هایی که در این بافت ها هست، خواهد بود؟ متاسفانه بافت های فرسوده تبدیل به مرکز ناهنجاری های اجتماعی می شوند که تنها با نوسازی جمع و جور خواهند شد . این کار عزمی ملی می خواهد و تمام دستگاه های ذیربط باید کمک کنند.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×