رئیس گروه شهرسازی سازمان نظام مهندسی استان تهران مطرح کرد:

اجرای قانون نظام مهندسی با شفاف سازی

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: هیات مدیره سازمان در دوره جدید باید در جهت شفاف سازی خدمات، به سمت اجرای کامل قانون برود.

اجرای-قانون-نظام-مهندسی-با-شفاف-سازی
عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: هیات مدیره سازمان در دوره جدید باید در جهت شفاف سازی خدمات، به سمت اجرای کامل قانون برود. جابر نصیری در گفتگو با پیام ساختمان، در خصوص راهکار رفع اختلافات بین سازمان نظام مهندسی استان و شهرداری گفت: هیات مدیره دوره هفتم باید با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی، راهکار گفتگو و تعامل با شهرداری تهران، شهرداری های استان تهران و مخصوصا استانداری تهران را در پیش بگیرد. وی افزود: برای اجرای ماده چهار آیین نامه در خصوص صلاحیتهای دیگر خدمات مهندسی و اجرای کامل مبحث دوم، مخصوصا مجری ذی صلاح اراده ای قوی در حد مدیریت کلان دولتی باید پشتیبان هیات مدیره باشد. مهندس نصیری با بیان این که در این مقوله نقش وزارت راه و شهرسازی به عنوان ناظر عالیه ساخت و ساز کشور می تواند خیلی پررنگ باشد تا شهرداری را ملزم به رعایت قانون کند گفت: به عنوان مثال وقتی وزیر راه و شهرسازی ابلاغیه ای صادر کرد که باعث برخی مخالفتها و جنجالها شد، مخالفان حتی به دیوان عدالت اداری هم متوسل شدند ولی نتوانستند نتیجه بگیرند چون اداره کلان مدیریت دولتی پشت قضیه بود و نهایتا کارکنان دولت و شهرداری ها از حضور در هیات مدیره سازمان منع شدند. وی با تاکید بر این که وقتی حرف از قانون می زنیم قطعا اگر اراده وزارتخانه موید قضیه باشد می توان آن را اجرا کرد، افزود: در اجرای ماده 33 قانون و مبحث دوم مقررات ملی ساختمان در خصوص مجری ذی صلاح اگر اراده قوی دولت باشد قطعا اجرایی می شوند و این طور نیست که شهرداری حرف شنوی از قانون نداشته باشد. رئیس گروه شهرسازی سازمان نظام مهندسی استان تهران افزود: فرض کنید وزارت راه و شهرسازی اعلام کند که مهندسان حق طراحی و نظارت در حوزه شهری ندارند تا زمان اجرای کامل قانون! در این صورت همه مجاب به اجرای قانون می شوند. وی ادامه داد: نظام مهندسی و هیات مدیره آن ابزار آن چنانی برای اعمال و اجرای قانون ندارد و فقط می تواند امور را پیگیری کند ولی اجرای کامل و درست قانون اداره قوی حاکمیتی نیاز دارد. نصیری با اشاره به درآمدهای سازمان گفت: نظام مهندسی استان باید به سمت کارهای استراتژیک و برنامه ای برود و در ساختار خودش تعریف برنامه ای داشته باشد. وی افزود: سازمان استان باید خدماتش را نسبت به درآمدهایش متناسب سازی کند و از بعد فیزیکی ساختمانش گرفته تا کارکنان و کارمندانش باید متناسب با ارائه خدماتش باشد. عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران با تاکید بر این که هیات مدیره بعدی برای رفاه مهندسان عضو باید همت کند، گفت: از تکریم اعضا و ارباب رجوع گرفته تا اموری مثل تشکیل صندوق رفاه و دفتر حقوقی و ... می تواند در رفاه مهندسان موثر باشد و باید در برنامه های هیات مدیره بعدی سازمان قرار گیرد. وی به ضرورت شفاف سازی فعالیتهای سازمان هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این که مدام خدمات و وظایف سازمان بیشتر می شود، شفاف سازی ضرورت پیدا می کند، ضمن این که از این طریق می توان شائبه هایی که ایجاد شده را رفع کرده و به مطالبات مهندسان پاسخ گفت.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×