اسکان 15 میلیون نفر در بافت فرسوده

روز اسکان بشر روزی است برای یادآوری کسانی که از سرپناه مناسب برخوردار نیستند: کشور ما دقیقاً در حوزه این توجه است. ما 6 تا 7 میلیون مسکن در حاشیه شهرها داریم و غیرازآن به خاطر بافت فرسوده اقشار ضعیف در معرض مشکلاتی قرارگرفته اند.

اسکان-15-میلیون-نفر-در-بافت-فرسوده
روز اسکان بشر روزی است برای یادآوری کسانی که از سرپناه مناسب برخوردار نیستند و کشور ما دقیقاً در حوزه این توجه است.ما 6 تا 7 میلیون مسکن در حاشیه شهرها داریم و غیرازآن به خاطر بافت فرسوده اقشار ضعیف در معرض مشکلاتی قرارگرفته اند. رییس نظام کاردانی کشور با بیان این مطلب در حاشیه اجلاس سالانه کانون انبوه سازان به خبرنگار پیام ساختمان گفت:میلیون ها متر بافت فرسوده در کشور وجود دارد و نزدیک 15 میلیون نفر از هموطنان ما در مساکن متزلزل به سر می برند که متأسفانه در این موارد صحبت و برنامه بسیار زیاد است اما در عمل چیزی دیده نمی شود. وی با اعلام اینکه سازمان های نظام مهندسی و نظام کاردانی نهادهای مردم نهاد (NGO) هستند، گفت: هرکدام از سازمان های نظام کاردانی، نظام مهندسی و کانون انبوه سازان مشغول گرفتاری های خود هستند و انسجامی در بین آنها دیده نمی شود. این انسجام می باید از بالا توسط ارگان های بالادستی همچون وزارت راه و شهرسازی برنامه ریزی و سیاست گذاری شود تا این سه مجموعه در کنار هم در جهت اعتلای ساختمان سازی و ساخت مسکن برای اقشار ضعیف جامعه بکوشند. مؤذن ادامه داد: دولت باید برنامه ریزی کند تا هم به داد اقشار ضعیف برسد و هم بخش های نیمه منفعلی مانند سازمان نظام کاردانی و نظام مهندسی را به حرکت وا دارد. رئیس سازمان نظام کاردانی در مورد سازمان های نظام مهندسی و کاردانی گفت: سازمان نظام مهندسی به لحاظ پول زیاد از قدرت فنی خود خارج شده است و سازمان نظام کاردانی نیز به دلیل عدم توجه درست مسئولان در وضعیت نیمه منفعل و منزوی به کار خود ادامه می دهد. وی افزود: انبوه سازان در دوره ای توانمندی بسیار خوبی از خود نشان دادند اما به دلیل فقدان برنامه های درست و منطقی الآن شرایط خوبی ندارند. رئیس سازمان نظام کاردانی ادامه داد: اگر وضعیت رکود صنعت ساختمان همین گونه ادامه یابد آسیبی که 4 وزیر محترم دیده اند از صنعت ساختمان به مراتب بزرگ تر و کلان تر است. وی با اعلام اینکه برنامه ریزی باید رکن اصلی باشد، گفت: باید مشوق های لازم را ایجاد کنیم و بخش های تأثیرگذار مانند سازمان نظام کاردانی را به کار بگیریم. باید پرسیده شود کدام مدیران در دوره های قبل بر اساس خلاف برنامه و به صورت سلیقه ای هر کاری کردند تا نیمی از کاردان ها به راحتی چند کلاس بروند و امروز خود را مهندس بنامند. مسئول وضعیت انفجاری 310 هزار نفر مهندس در برابر 60 هزارکاردان فنی کیست؟ درحالی که به گفته متخصصین به ازای هر مهندس 3 نفر کاردان فنی لازم است و در برنامه 5 ساله پنجم که در انتهای آن هستیم، قرار بود به ازای 400 هزار نفر کاردان فنی 200 هزار نفر مهندس داشته باشیم. مؤذن افزود: عادت به سؤال کردن و پاسخگویی در کشور نداریم. شاید در نظام پزشکی اینگونه باشد که به راحتی خطای پزشک عنوان می شود و کار به دادگاه می کشد اما در صنعت ساختمان یک زلزله می آید و ساختمان های نوساز زانو خم می کنند و یک نفر پاسخگو نیست که کوتاهی چه کسی موجب این وضعیت شده است. رئیس سازمان نظام کاردانی خاطرنشان کرد: تا زمانی که تنها مصوبات را ابلاغ می کنیم اما الزامات اجرایی نداریم وضعیت به همین منوال خواهد بود.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×