مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی:

کاردان ها امسال وارد ساخت و ساز می شوند

مدیرکل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی گفت: امسال در شیوه نامه ها و دستورالعمل هایی که در دست تدوین داریم، کاردان ها در ساخت وسازهای بزرگ در کنار مهندسان و در ساخت وسازهای کوچک به طور مستقل مسئولیت ها را عهده دار می شوند.

کاردان-ها-امسال-وارد-ساخت-و-ساز-می-شوند
مدیر کل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی گفت: امسال در شیوه نامه ها و دستورالعمل هایی که در دست تدوین داریم، کاردان ها در ساخت وسازهای بزرگ در کنار مهندسان و در ساخت وسازهای کوچک به طور مستقل مسئولیت ها را عهده دار می شوند. منوچهر شیبانی اصل، در حاشیه مراسم افطاری سازمان نظام کاردانی استان تهران در گفتگو با پیام ساختمان با بیان این مطلب، افزود: نیروی انسانی در خدمات مهندسی زنجیره ای است که از کارگر شروع می شود و تا سر مهندس ادامه پیدا می کند. قطعاً کاردان ها هم باید در این زنجیره باشند چراکه در بسیاری موارد حضور کاردان ها گره گشای مشکلات ساختمان بوده است. وی در پاسخ به این سؤال که گفته می شود سازمان نظام مهندسی موافق حضور کاردان ها نیستند، گفت: ساختار سیستمی به طور مناسب شکل نگرفته تا هر کس در جای خودش باشد. من تصور نمی کنم که مهندسان مخالف حضور کاردان ها باشند چون هر مهندسی باید برای انجام امور محوله چند کاردان در کنارش داشته باشد. بنابراین کاردان ها کمک مهندسان هستند و جای مهندسان را تنگ نمی کنند. مدیر کل دفتر سازمان های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: قطعاً محاسبات کار مهندسان است و کاردان ها ادعایی در این زمینه ندارند اما در زمینه های اجرا و نظارت کاردان ها می توانند مفید باشند. شیبانی در پاسخ به این سؤال که آیا شهرداری با طرح استفاده از مجری ذی صلاح برای ساختمان ها موافقت می کند، گفت: همه دستگاه های اجرایی و عمومی تابع قانون هستند و هر آنچه قانون حکم کند باید همه تمکین کنند. قطعاً شهرداری ها هم مکلف به اجرای آن هستند.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×