غیبت کاردان های فنی ساختمان ادامه دارد

رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با انتقاد از اینکه سازمان نظام مهندسی کاری برای افزایش کیفیت ساختمان ها انجام نداده است، گفت: در استان تهران به صورت رسمی از کاردان ها استفاده ای نشده است.

غیبت-کاردان-های-فنی-ساختمان-ادامه-دارد
رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران با انتقاد از اینکه سازمان نظام مهندسی کاری برای افزایش کیفیت ساختمان ها انجام نداده است، گفت: در استان تهران به صورت رسمی از کاردان ها استفاده ای نشده است. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، مهدی موذن در نشست خبری با اشاره به سالروز تغییر کاردان های فنی به سازمان نظام کاردانی، گفت: علیرغم تعریفی جدید از جایگاه قانونی و اجتماعی این سازمان، کاردان های فنی ساختمان همچنان در ساخت و ساز حضور ندارند. وی با اشاره به اینکه اگر به کاردان های فنی ساختمان نیازی نبود چرا در طول این سال ها کاردان های فنی آموزش دیده اند، گفت: عواقب نبود حضور نیروهای مجرب و تکنسین در ساخت و ساز را از این به بعد در صنعت ساختمان خواهیم دید. رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران افزود: در 30 استان کشور سازمان نظام کاردانی وجود دارد و در استان تهران 20 هزار عضو داریم، همچین 8 هزار نفر کاردان فنی و 12 هزار نفر معمار تجربی نیز در استان تهران فعالیت می کنند. موذن با اشاره به 60 هزار نفر کاردان فنی و 100 هزار نفر معمار تجربی در کل کشور، توضیح داد: تضعیف این سازمان در سال های گذشته منجر به ریزش کاردان ها شده و آن ها مجبور شدند با تکمیل مدرک مهندسی وارد عرصه ساخت و ساز کشور شوند. وی ادامه داد: نتیجه آن نیز اظهارات اخیر مهندس ترکان بود که عنوان کرد: 330 هزار مهندس در کشور داریم که این تعداد بیش از نیاز کشور است. رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان همچنین با بیان اینکه متأسفانه مخالفت برخی مدیران سازمان نظام مهندسی باعث شده تا کاردان های فنی ساختمان نتوانند در ساخت و سازها حضور پیدا کنند، افزود: تاکنون به صورت رسمی هیچ نیرویی برای ساختمان سازی از سوی سازمان نظام کاردانی گرفته نشده و در استان تهران نیز هیچ آماری مبنی بر اشتغال کاردان ها نداریم. موذن با طرح این سوال که کدام مسئول می تواند بگوید ساختمان های ما بادوام ساخته می شود، اظهار داشت: باید شیوه های ساختمان سازی در کشور اصلاح شود، زیرا ما بیشتر ساختمان های کم دوام را بر روی گسل های زلزله می سازیم و ما می گوییم هیچ مسئولی این اطمینان را نمی دهد که ساختمان ها در برابر زلزله مقاوم هستند. وی با اشاره به جایگاه سازمان نظام مهندسی در عرصه ساخت و ساز گفت: چرا به یک سازمان اجازه هر کاری داده می شود اما به یک سازمان اجازه فعالیت نمی دهند، حال آنکه در خط تولید مسکن، نه فقط مهندسان بلکه همه گروه ها باید کار کنند. رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان تصریح کرد: در 12 سال گذشته به غیر از این 2 سال دوره مدیریت وزارت راه و شهرسازی هیچ کس با ما کاری نداشته و مدیران سابق وزارت راه و شهرسازی در 8 سال گذشته نسبت به این سازمان کم توجهی زیادی کرده اند.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×