معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد::

تلاش برای جایگاه واقعی انبوه سازان

در تلاشیم انبوه سازان جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و تبدیل به توسعه دهنده شوند. اگر این نقش را پیدا کنند می توانند تاثیرگذاری بهینه در نظام ساخت وساز داشته باشند.

تلاش-برای-جایگاه-واقعی-انبوه-سازان
معاون امور مسکن و ساختمان گفت: مسکن مهر، انبوه سازان را به پیمانکار تبدیل کرد و ما به دنبال تبدیل آنها به توسعه دهنده مسکن هستیم. حامد مظاهریان با اشاره به پیشنهاد انبوه سازان برای شهرک سازی اظهار کرد: انبوه سازان چون یک دوره تجربه پیمانکاری (در طرح مسکن مهر) دارند خیلی به این سمت می روند. به عبارت دیگر کسی که زمینی را واگذار کند مالک پروژه می شود و با انبوه سازان قراردادی امضا می شود که این زمین را بسازد. وی با تاکید بر این که تمام هدف ما این است که انبوه سازان نقش توسعه دهندگان را در کشور ایفا کنند، بیان کرد: به جای زمین به انبوه سازان وام می دهیم تا زمین را برای ساخت و ساز تهیه کرده و مسئولیت آن را به عهده بگیرند. وی با بیان این که انبوه سازان باید به نحوی عمل کنند تا همان قشری که خانه برای آنها ساخته می شود بیاید و واحد مسکونی را خریداری کنند، تاکید کرد: ارتباط خوبی با انبوه سازان در وزارت راه و شهرسازی داریم و می خواهیم اینها را به سمتی سوق دهیم که نقش گسترده تری را در توسعه مسکن داشته باشند. معاون وزیر راه و شهرسازی در رابطه با پیشنهاد شهرک سازی توسط انبوه سازان نیز گفت : شهرک سازی یکی از بخش هاست؛ دو نوع توسعه شهری متصل و منفصل داریم. متصل مانند همان کاری است که برای بافت فرسوده انجام شد و منفصل نیز مانند شهرک ها و شهرهای جدید است. به هر حال شهرک ها هم یکی از سیاست های ماست و حاضریم زمین را به انبوه سازان واگذار کنیم اما باید انبوه سازان تمام خدمات روبنایی را بر عهده بگیرند. گفتنی است دکتر مظاهریان پیش تر نیز با بیان این که در ایران انبوه سازان وضعیت بلاتکلیفی دارند، گفته بود: مسکن مهر به انبوه سازان که حاضر به ریسک بودند پروژه ای داد که دیگر لازم نبود پول بیاورند و ریسک کنند. در حال تلاشیم که انبوه سازان جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و تبدیل به توسعه دهنده شوند. اگر این نقش را پیدا کنند می توانند تاثیرگذاری بهینه در نظام ساخت وساز داشته باشند. وی افزود: در همه برنامه های وزارت راه و شهرسازی بخش خاصی را در راستای مشارکت انبوه سازان در نظر گرفته ایم و به دنبال این هستیم تا از طریق این مشارکت آنها تقویت شده و بتوانند به وضعیت بهینه یعنی توسعه دهندگی بازگردند.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×