اولین تاثیرات ابلاغیه وزیر نمایان شد؛

سه مدیر دولتی از نظام مهندسی تهران استعفا کردند

در پی ابلاغ شش نظریه وزیر راه و شهرسازی در موارد سکوت یا ابهام های قانون نظام مهندسی، سه تن از مقامات مسئول بلند پایه وزارت راه و شهرسازی که در سازمان نظام مهندسی تهران مسئولیت اجرایی داشتند استعفا دادند.

سه-مدیر-دولتی-از-نظام-مهندسی-تهران-استعفا-کردند
در پی ابلاغ شش نظریه وزیر راه و شهرسازی در موارد سکوت یا ابهام های قانون نظام مهندسی، سه تن از مقامات مسئول بلند پایه وزارت راه و شهرسازی که در سازمان نظام مهندسی تهران مسئولیت اجرایی داشتند استعفا دادند. رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران ضمن اعلام این خبر، در مورد ابلاغ هفته گذشته ماده 123 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 1375 توسط وزیر راه و شهرسازی گفت: ابلاغ نظریه آخوندی در مورد موضوع ماده 123 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب 1375 در شش موضوع به موقع بوده و بسیار مفید است. وی افزود: هیچ یک از کارکنان شاغل وزارت راه و شهرسازی نمی توانند در هیئت مدیره سازمان های نظام مهندسی حضور داشته باشند، بنابراین این 6 نظریه موضوعی بود که باید زودتر تعیین تکلیف می شد و قطعاً با این اقدام کسی نمی تواند خلاف این ابلاغیه عمل کند. سعید غفرانی با اشاره به اینکه در قانون هم به این موضوع اشاره شده و به وزیر راه و شهرسازی تعیین تکلیف کرده است که در این باره ورود کند، گفت: با ابلاغ این 6 نظریه هیأت مدیره هایی که در کارهای اجرایی بودند، به وظایف قانونی خود که کار نظارتی است، بیشتر عمل کنند. وی با اشاره به اینکه با ابلاغ نظریه وزیر راه و شهرسازی در عدم به کارگیری مسئولان رده بالای سازمان نظام مهندسی در هیأت مدیره ها و تعیین تکلیف انتخابات هیأت رئیسه نظام مهندسی تسریع می شود، گفت: مصادیق به کار برده شده در این ابلاغیه پاسخ به مواردی است که در سازمان های نظام مهندسی وجود داشته است و دارای ابهام بوده است. دکتر غفرانی در خصوص عدم ابلاغ نظریه ای برای ماده 123 آیین نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان توسط وزرای سابق، گفت: احتمالا از آنها سوال نشده بود، البته چون قانون مزبور توسط آخوندی وزیر راه و شهرسازی در سال 75 تدوین و به مجلس رفته است و نسبت به آن اشراف بیشتری دارند، در حال حاضر ابلاغ شده که باید آن را به فال نیک گرفت. رئیس سازمان نظام مهندسی تهران در حالی از اشراف دکتر آخوندی بر قانون نظام مهندسی سخن گفته است که چندی پیش در گفتگو با خبرنگار پیام ساختمان بر عدم حضور ذهن وزیر راه و شهرسازی بر قانون مذکور تاکید کرده بود.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×