مراسم بزرگداشت روز جهانی اسکان بشر برگزار شد

سکونت 10 میلیون نفر در بافت فرسوده

مراسم بزرگداشت روز جهانی اسکان بشر در تهران با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، پژمان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، ایزدی مدیرعامل سازمان عمران و بهسازی شهری ایران و گری لوئیس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ایران آغاز به کار کرد.

سکونت-10-میلیون-نفر-در-بافت-فرسوده
مراسم بزرگداشت روز جهانی اسکان بشر در تهران با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، پژمان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، ایزدی مدیرعامل سازمان عمران و بهسازی شهری ایران و گری لوئیس هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ایران برگزار شد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با بیان اینکه پیش بینی می شود تا سال 2025 بیش از دو سوم جمعیت دنیا ساکن شهر ها خواهند بود، گفت: بیش از 90 درصد شهرنشینان جدید دنیا در این بخش مستقر می شوند که این جمعیت در شهرهای بزرگ کشورهای در حال توسعه متمرکز شده اند به طوری که از هر 4 نفر، یک نفر در شهرهای با جمعیت بیش از 500 هزار نفر و از 10 نفر یکی در شهرهای با جمعیت بیش از 10 میلیون نفر جمعیت زندگی می کند. آخوندی افزود: موضوعاتی نظیر کاهش نرخ رشد فقر در شهر ها، فراهم شدن امکانات اولیه مانند آب بهداشتی و فاضلاب، بررسی تاثیرات سریع شهری شدن بر روی جوامع، شهر ها، اقتصاد و تدوین خط مشی و راهبردهای مواجهه با این مسائل از موضوعات قابل اهمیت هستند. وی با اشاره به اینکه شرکت عمران و بهسازی ایران با برگزاری نشست روز جهانی اسکان بشر تحت عنوان صدای ساکنان مناطق نابسامان شهری به دنبال انجام این اهداف است، گفت: انتظار می رود با هم اندیشی بتوانیم با ایجاد زبان مشترک، تجارب خود را در زمینه توسعه شهری پایدار و موضوعات مختلف افزایش دهیم. در ادامه معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه حدود 10میلیون نفر از جمعیت ایران در بافت فرسوده سکونت دارند، گفت: در حال حاضر 28 درصد از جمعیت کشور در روستا ها و 72 درصد در شهر ها سکونت دارند. سیدمحمد پژمان با تاکید بر اینکه بافت فرسوده در ساماندهی سکونت گاه های غیررسمی از اولویت های دولت است، افزود: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا از ایجاد سکونت گاه های غیررسمی جلوگیری شود. وی گفت: امروز با عنوان روز جهانی اسکان بشر از سوی سازمان ملل متحد انتخاب شده تا صدای ساکنان این مناطق را بشنویم و بتوانیم آسیب های اقتصادی و اجتماعی در این مناطق را اصلاح کنیم. معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: هم اکنون حدود 2. 8 میلیون خانوار در 2. 6 میلیون واحد مسکونی یا سکونت گاه های غیررسمی ساکن هستند. گفتنی است: در این مراسم ضمن رونمایی از سند ملی بازآفرینی پایدار محدوده ها و محله های هدف برنامه های احیاء، بهسازی و نوسازی شهری، پیام دبیرکل سازمان ملل به مناسب روز جهانی اسکان بشر توسط رئیس دفتر برنامه اسکان بشر سازمان ملل در تهران قرائت شد.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×