عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درگفتگو با پیام ساختمان:

بانک ها ماموریت اصلی خود را فراموش کرده اند

متأسفانه بانک ها با استفاده از منابع وسیعی که دارند توانستند شرکت های سرمایه گذاری قوی ایجاد کنند و چون خود بانک ها ذی نفع هستند سرمایه ها را به سمت اهداف خود هدایت می کنند .

بانک-ها-ماموریت-اصلی-خود-را-فراموش-کرده-اند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص سم زدایی از بازار پول و سیستم بانکی کشور گفت:متأسفانه بانک ها با استفاده از منابع وسیعی که دارند توانستند شرکت های سرمایه گذاری قوی ایجاد کنند و چون خود بانک ها ذی نفع هستند سرمایه ها را به سمت اهداف خود هدایت می کنند . سید محمدحسین میرمحمدی، در گفتگو با پیام ساختمان با بیان اینکه؛ بحث بنگاهداری بانک ها و ورود شرکت های سرمایه گذاری وابسته به بانک ها به بخش های اقتصادی یکی از موضوعاتی است که امروزه توجه افکار عمومی را به خود جلب کرده ، افزود: متأسفانه بانک ها با ایجاد فرصت های سود طلبانه باعث کاهش رغبت مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد کشور می شوند . نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از اینکه در مواردی دیده شده که بانک ها منابع هنگفت را در اختیار شرکت های خاص سرمایه گذاری گذاشته اند، گفت:این موضوع یکی از دغدغه های اقتصادی است زیرا این نوع فعالیت بانک ها با منافع ملی سازگار نیست. وی تصریح کرد : چون حجم سرمایه گذاری بانک ها در این حوزه ها بسیار هنگفت است ورود و خروج ناگهانی آنها شوک بزرگی به اقتصاد کشور وارد می کند. وی خاطرنشان کرد: بنگاهداری بانک اساساً مغایر با مفاد جمهوری اسلامی است و به مصلحت جامعه نیست و ورود بانک ها در صورتی جایز است که منابع سنگین ،در صنایعی که انرژی بر بوده و دیر بازده هستند، به کار گرفته شوند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: موضوع فعالیت شرکت های سرمایه گذاری در کارگروه طرح تغییر و تحول نظام بانکی نیز مورد تاکید است و بانک ها در صورتی می توانند سرمایه گذاری داشته باشند که منابع دیگری را جذب کنند نه اینکه بخواهند منابع خود را در اختیار شرکت های سرمایه گذاری قرار دهند. این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: اینکه بخش خصوصی نتواند از منابع بانکی استفاده کند به دور از مأموریت بانک مرکزی جمهوری اسلامی است و بانک ها باید از ورود شرکت ها برای سرمایه گذاری در بخش مسکن کلانشهر ها جلوگیری کنند. میرمحمدی با یادآوری اینکه بانک ها باید از کسانی که نیاز مالی دارند حمایت کنند نه اینکه به دنبال کسب سود بیشتر باشند، ادامه داد: هدف گذاری بانک ها برای کسب سود بیشتر باعث انحراف بانک ها از مأموریت اصلی شان شده و در این زمینه مشکلاتی وجود دارد که در کمیسیون اصل 90 و کارگروه تحول نظام بانکی در حال بررسی است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با یادآوری نقش شرکت های سرمایه گذاری وابسته به بانک ها در نوسانات اقتصادی، گفت: پرونده فساد در این شرکت ها در کمیسیون اصل 90 در حال بررسی است و تلاش داریم بانک ها به مسیر درست خود بازگردانده شوند.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×