رئیس سازمان نظام مهندسی کشور در نشست خبری انتقاد کرد:

وقتی نان شهرداری ها در توسعه تخلف است

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: نان شهرداری ها در تخلفات ساختمانی است که نتیجه آن کاهش کیفیت ساخت و ساز و توسعه بافتهای فرسوده است.

وقتی-نان-شهرداری-ها-در-توسعه-تخلف-است
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: نان شهرداری ها در تخلفات ساختمانی است که نتیجه آن کاهش کیفیت ساخت و ساز و توسعه بافتهای فرسوده است. به گزارش پیام ساختمان، اکبر ترکان در نشست خبری هفدهمین اجلاس سراسری هیات عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان در خصوص ساخت ساختمان های دارای کیفیت پایین، ضمن نقل خاطره ای، از مهندس سعیدی کیا، وزیر سابق مسکنکه می گفت: مبادا ما مشغول تولید بافت فرسوده هستیم! ،گفت: الان هم من می گویم که این خطر را باید جدی بگیریم. وی افزود: اگر ساختمان ها با حدود 20 سال عمر تخریب می شود به دلیل فرسودگی نیست بلکه تغییر در تصمیمات و معیارهای شهرسازی است که باعث می شود اغلب ساختمان ها با عمر کوتاه تخریب شوند و ساختمان های چند طبقه به جای آنها ساخته شود. رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با بیان اینکه این تخریب ها نشانه نوسانات در نظام تصمیم گیری حوزه شهرسازی است از تغییر ضوابط برای بلندمرتبه سازی در مناطقی که نباید بیشتر از دو طبقه ساخته می شد انتقاد کرد. وی از قول خود شهرداران کشور نقل کرد که تنها 20 درصد از درآمد شهرداری ها از محل ارایه خدمات بقیه آن از محل فروش تراکم و دریافت جرایم تخلفات ساختمانی است. مهندس ترکان با تاکید بر این که خدای نکرده شخص یا شهرداری خاصی مد نظر نیست گفت: وقتی نان شهرداری ها در توسعه تخلف است و این تنها راه بقای آنان است که جریان تخلف ادامه داشته و توسعه پیدا کند نمی توان منتظر نتیجه ای دیگر بود. وی افزود: در برخی شهرداری های مناطق می گویند «تراکم از دو تا شش طبقه، با مذاکره داده می شود»! که این تخلف است چون بالاخره یک عدد تراکم خاص در هر منطقه‎ای باید وجود داشته باشد و در این خصوص مذاکره به چه معناست؟!
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×