حناچی در بیست و یکمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک مطرح کرد:

ژئوماتیک در اختیار مالیه شهرداری ها

گروه ساخت وساز: مراسم افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک ایران به میزبانی سازمان نقشه برداری کشور با شعار «اطلاعات مکان محور، زیر بنای مدیریت راهبردی» در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.

ژئوماتیک-در-اختیار-مالیه-شهرداری-ها
گروه ساخت وساز: مراسم افتتاحیه بیست و یکمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک ایران به میزبانی سازمان نقشه برداری کشور با شعار «اطلاعات مکان محور، زیر بنای مدیریت راهبردی» در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد. به گزارش خبرنگار پیام ساختمان این همایش دو روزه به عنوان مهم ترین رویداد علمی سالانه رشته مهندسی نقشه برداری و ژئوماتیک با هدف ارتقای سطح علمی و تحقیقاتی و اجرایی در بخش های مدیریت بحران، آمایش زمین و ارتقای سیستم اطلاعات مکانی هم اکنون در حال برگزاری است. پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با حضور در این همایش گفت: حفاظت هوشمندانه از منابع طبیعی در استان های گیلان، مازندران و اکثر نقاط دارای جاذبه طبیعی از جمله مهم ترین اقدامات در راستای حفظ منابع طبیعی است و به کارگیری ژئوماتیک می تواند روند دستیابی به این مهم را تسریع ببخشد. وی اظهار داشت: یکی از اصلی ترین کاربران فعالیت های ژئوماتیک در کشور دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی می باشد به طوری که در زمان ریاست علی مدد، رئیس سابق سازمان نقشه برداری کشور با همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور برای پانصد شهر نقشه های با مقیاس یک،دو هزارم تهیه شد. حناچی ادامه داد: امروز در اکثر شهرها و بخصوص در تهران اطلاعات جغرافیایی چشمگیر است که متأسفانه تبدیل به خوراک اصلی مالیه شهرداری ها شده است و به همین علت در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان اثرگذار نیست و باید به این مقوله پرداخته شود. معاون وزیر راه تأکید کرد: حفاظت هوشمندانه از منابع طبیعی گیلان، مازندران و نقاطی که دارای جاذبه طبیعی هستند با استفاده از قابلیت های سازمان نقشه برداری کشور محقق می شود. وی با بیان اینکه شبکه راه های محلی نباید از باغات اصلی رد شود، گفت: یک چهارم از باارزش ترین منابع طبیعی در استان های مازندران و گیلان قرار دارد و باید تدابیری اندیشید که با استفاده از سیستم های هوشمند از این منابع طبیعی صیانت کنیم. حناچی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مقیاس نقشه های پوششی از یک ،دو هزارم فراتر نمی رود و با امکانات فراهم شده در سازمان نقشه برداری کشور می توان در مقیاس های پایین تر از یک،پانصدم نیز برای شهرها نقشه های پوششی تولید کرد. وی خاطرنشان کرد: میزان دخالت و صدور پروانه در منابع طبیعی استان مازندران و گیلان به دلیل ضعف حاکمیت در دوره گذشته تا حد دهیاری ها پایین آمده و باید در این زمینه تجدیدنظر صورت بگیرد. علیرضا قره گزلو دبیر همایش نیز ضمن مهم خواندن این همایش گفت: دریافت صدها مقاله علمی جهت طرح در این همایش از سوی دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی و اجرایی کشور نشان از مسئولیت جایگاه ارزشمند این همایش از دیدگاه متخصصان و کارشناسان کشور دارد. وی افزود : امسال بیش از 472 مقاله از برترین دانشگاه ها و مراکز علمی به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که در بخش هایی نظیر هیدروگرافی، فتوگرامتری، سنجش از راه دور و ... پذیرفته شده است و تعداد 189 مقاله نیز به صورت پوستر در بخش های ذکرشده ارائه و به تأیید هیئت علمی رسیده است تا در این همایش ارائه شود. گفتنی است در این همایش 12 کارگاه آموزشی با مشارکت 50 سازمان و موسسه معتبر علمی و اجرایی کشور برگزار خواهد شد و غرفه پیام ساختمان در این همایش دو روزه میزبان علاقه مندان است.
انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×