menu

ثبت آگهی رایگان

مهندس فرشید پورحاجت ،دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران و ریاست انجمن انبوه سازان خوزستان:

بانیان حادثه مرگبار ریزش برج دوقلو متروپل آبادان باید تاوان دهند

بانیان-حادثه-مرگبار-ریزش-برج-دوقلو-متروپل-آبادان-باید-تاوان-دهند

پورحاجت با بیان این که ابایی از معرفی مقصر حادثه متروپل آبادان نداریم گفت: هر کس اعم از سازنده، نظام مهندسی، شهرداری و غیره مقصر بوده باید تاوان بدهد. نمی شود به همین سادگی از این مساله گذشت. اتفاق بسیار دردناکی رخ داده و کسانی که قصوری در آن داشتند پاسخگوی تبعات آن باشند.

پورحاجت

دبیر کانون انبوه سازان با بیان این که پروژه متروپل حتما توسط یک تیم متخصص اجرا شده است گفت: هر شخص یا ارگانی اعم از شهرداری، نظام مهندسی یا سازنده در این حادثه مقصر بوده باید تاوان بدهد.

فرشید پورحاجت در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: پروژه متروپل آبادان بسیار بزرگ بود که قطعا یک تیم متخصص و مهندسان مشاور در آن دخیل بوده اند. این طور نیست که بگوییم بدون هیچ گونه الزامات فنی احداث شده است. اگر غیر از این باشد دستگاه های نظارتی مثل شهرداری، سازمان نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی استان خوزستان باید پاسخگو باشند

وی افزود: باید ببینیم آیا ضوابط و مقررات فنی و مهندسی در پروژه متروپل رعایت شده یا خیر. به نظر من این الزامات رعایت شده اما شاید در جزئیات دچار ایراداتی بوده که باید بررسی شود. فعلا زود است که در این خصوص قضاوت کنیم و باید منتظر گزارش بررسی علت حادثه بمانیم.

رئیس انجمن انبوه سازان خوزستان تاکید کرد: پروژه به قدری بزرگ بوده که اجرای آن کار یک شخص نیست و از طرف دیگر حتما توسط شرکت های دارای تخصص انجام شده است.

پورحاجت با بیان این که ابایی از معرفی مقصر حادثه متروپل آبادان نداریم گفت: هر کس اعم از سازنده، نظام مهندسی، شهرداری و غیره مقصر بوده باید تاوان بدهد. نمی شود به همین سادگی از این مساله گذشت. اتفاق بسیار دردناکی رخ داده و کسانی که قصوری در آن داشتند پاسخگوی تبعات آن باشند

وی تصریح کرد: در خصوص بررسی علت حادثه باید دستگاه های متولی شامل شهرداری، نظام مهندسی و اداره کل راه و شهرسازی استان اظهارنظر کنند.

رئیس انجمن انبوه سازان استان خوزستان گفت: در خصوص فروریزش ساختمان متروپل عنوان می شود از ماه ها قبل درباره وقوع چنین حادثه ای پیش بینی صورت گرفته که باید مشخص شود به چه علت به گزارش ها بی توجهی شده یا تمهیدات ایمنی رعایت نشده است.

متروپل

انتهای خبر/پیام ساختمان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

×