menu

ثبت آگهی رایگان

وعده سیمان 25 هزار تومانی؛

سیمان چقدر برای مصرف کننده آب می خورد

سیمان-چقدر-برای-مصرف-کننده-آب-می-خورد

یک تولیدکننده سیمان با تأکید بر اینکه کسانی که وعده سیمان 25 هزار تومان را می دهند بخش حمل و نقل و سود عامل و فروشنده را در نظر نمی گیرند، گفت: در حال حاضر سیمان کیسه ای 45 تا 60 هزار تومان برای مصرف کننده نهایی است.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان چندی قبل وزیر صنعت، معدن و تجارت 21 شهریور در نشست خود با جمعی از نمایندگان مجلس گفت: طبق قولی که در زمان رأی اعتماد به نمایندگان ملت داده شد، خوشبختانه قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و قیمت آن در بورس به کیسه ای 25 هزار تومان رسید.

بنا به گفته بسیاری معتقد بودند وقتی نرخ کالایی در ایران بالا می‎ رود، دیگر پایین نخواهد آمد، اما این اتفاق خوشایند رخ داد. قیمت سیمان به نرخ پیش از قطعی برق بازگشت و هر پاکت سیمان در بورس کیسه ای 25 هزار تومان معامله می شود.

فاطمی امین با بیان اینکه نرخ سیمان فله نیز به 360 تومان رسید که همان قیمت سه ماه قبل است، تأکید کرد: کاری که ما برای کنترل قیمت سیمان انجام دادیم اصلاح ساختار بود و با روش های تعزیراتی، موردی و همچنین ایجاد جو روانی قیمت ‎ها به اینجا نرسید به طوری که تعادلی که در بازار ایجاد شد، نرخ سیمان را کاهنده کرد.

ابراهیم غلام زاده به عنوان یکی از تولیدکنندگان سیمان در همین ارتباط به خبرنگار پیام ساختمان می گوید: در بهمن ماه 1399 وزیر وقت صمت اعلام کردند با قیمت گذاری دستوری سیمان مخالف هستند و وعده افزایش قیمت سیمان با توجه به افزایش هزینه های تمام شده را دادند، همین امر باعث هجوم خریداران برای ذخیره سیمان تا زمان گران شدن این کالا باشد و افزایش تقاضا باعث گرانی سیمان و ایجاد بازار سیاه شد.

وی با بیان اینکه اخیراً هم افراد مسئولان وزارت صمت و نمایندگان مجلس وعده سیمان قیمت 25 هزار تومانی داده اند، گفت: همین امر عاملی شده تا مردم برای خرید دست نگه داشته اند تا قیمت سیمان ارزان تر شود.

غلام زاده با تأکید بر اینکه کسانی که وعده سیمان 25 هزار تومان را می دهند بخش حمل و نقل و سود عامل و فروشنده را در نظر نمی گیرند، گفت: سیمان درب کارخانه کیسه ای 25 هزار تومان بفروش می رسد و با محاسبه هزینه حمل و تخلیه و بارگیری و سود مصالح فروش یا عامل ، کیسه ای 40 تا 45 هزار تومان برای مصرف کننده نهایی می شود

این تولیدکننده سیمان به اعلام اینکه در چند روز گذشته وزیر صمت گفته است قیمت سیمان به 25 هزار تومان برگشته است، افزود: اما هنوز بازار شاهد سیمان 40 هزار تا 50 هزار تومانی است و این موضوع خود ابهامات زیادی را در مورد اظهارات وزیر صنعت به وجود آورده است.

قیمت سیمان برای مصرف کننده چقدر آب می خورد

خبرنگار پیام ساختمان در گفتگو با مهندس گوران، دبیر انجمن انبوه سازان تهران درباره اینکه قیمت سیمان برای مصرف کننده چقدر تمام می شود و با چه قیمتی به دست سازنده مصرف کندده در پروژه های ساخت و ساز ساختمانی می رسد،گفت: متاسفانه اگرچه بنا به گفته تولیدکنندگان سیمان قیمت تمام شده 40 تا 45 هزار تومان در هر پاکت سیمان در حال حاضر می باشد که همین قیمت هم از قیمت دستوری 25 هزار تومتنی وزیر محترم صمت رباره قیمت سیمان فاصله زیادی دارد اما با این وجود همین قیمت پاکت 40 تا 45 هزار تومانی وقتی به دست ما سازندگان مسکن و ساختمان که از اصلی ترین مصرف کنندگان مصالح ساختمان در پروژه های ساختمانی هستیم خیلی بیشتر از این ها برای ما مصرف کنندگان سیمان آب می خورد.

قیمت هر پاکت سیمان برای مصرف کننده 60 هزار تومان آب می خورد

این سازنده انبوه ساز در ادامه می گوید کاش قیمت هر پاکت سیمان همان 40 تا 45 هزارتومان برای ما مصرف کنندگان قیمت تمام شده اش باشد اما وقتی توسط سودجویان و دلالان این سمان به دست ما مصرف کنندگان می رسد در حال حاضر هر پاکت سیمان برای ما سازندگان ساختمان و مسکن مه از مصرف کنندگان اصلی این مصالح پایه در ساخت و ساز های پروژه های ساختمانی هستیم شاهد هستیم که هر پاکت سیمان برای ما مصرف کنندگان 60 هزار تومان آب می خورد

انتهای خبر/پیام ساختمان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

×