menu

ثبت آگهی رایگان

جاماندگان وام ودیعه مسکن تا 30 مهر فرصت دارند

جاماندگان-وام-ودیعه-مسکن-تا-30-مهر-فرصت-دارند

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه این وزارت خانه با وزارت جهاد کشاورزی در جمع خبرنگاران از اخذ مصوبه جدیدی در ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد که بر اساس آن، افرادی که در دوره قبلی از ثبت نام وام ودیعه مسکن جا مانده بودند یا مطلع نشده بودند، بتوانند تا 30 مهر مجددا ثبت نام کنند.

این تسهیلات به عنوان کمکی برای پوشش بخشی از هزینه ودیعه مسکن مستأجران (پول پیش) از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در خرداد ماه سال جاری در نظر گرفته شد و به تصویب این ستاد رسید.

وزارت راه و شهرسازی در اطلاعیه ای از آغاز نام نویسی وام ودیعه مسکن از ساعت 12 ظهر روز یکشنبه 13 مهر تا ساعت 24 روز چهارشنبه 30 مهر از طریق سامانه tem.mrud.ir خبر داده است.

این وزارت خانه در اطلاعیه دیگری با تأکید بر اینکه تسهیلات فوق الذکر صرفاً به افرادی که مالک واحد مسکونی نباشند، پرداخت می شود، اعلام کرد: همانطور که در زمان ثبت نام، دریافت این تسهیلات منوط به دارا بودن شرایط مندرج در ماده 1 آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی از جمله «نداشتن سابقه مالکیت از سال 1384 به بعد» بوده است، کلیه متقاضیان و افراد تحت تکفل ایشان نیز متعهد هستند از تاریخ 1 فروردین 1384 فاقد مسکن و یا زمین مسکونی ملکی باشند. لذا چنانچه در هر زمان سابقه مالکیت ایشان محرز گردد، از فرآیند پرداخت تسهیلات حذف گردیده و در صورت اخذ آن تسهیلات متعهد به جبران خسارات و استرداد کلیه تسهیلات دریافتی و جرایم مربوطه خواهند بود. گفتنی است پیش از این، مدیران معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از قرمز نشدن« فرم ج » متقاضیان دریافت تسهیلات ودیعه مسکن خبر داده بودند؛ بنابراین دریافت این تسهیلات، به منزله سابقه استفاده از تسهیلات مسکن تلقی نشده و دریافت کنندگان این تسهیلات از طرح اقدام ملی مسکن کنار گذاشته نخواهند شد.

خاطرنشان می شود رقم تسهیلات ودیعه مسکن در تهران 50 میلیون تومان، هشت کلانشهر 30 میلیون و سایر شهرها 15 میلیون تومان است. متقاضیان دریافت تسهیلات 15 میلیون تومانی نیازی به ارائه ضامن نداشته و با چک یا سفته می توانند این تسهیلات را دریافت کنند؛ چک برگشتی مانعی برای دریافت این تسهیلات نیست. مشمولان دریافت تسهیلات 30 میلیونی با یک ضامن و 50 میلیون تومانی با دو ضامن دارای چک صیادی که داشتن چک برگشتی، مانعی بر سر راه دریافت این تسهیلات نیست، می توانند این وام را دریافت کنند.

انتهای خبر/پیام ساختمان
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 370فهرست مطالب شماره 370
×