آخرین اقدامات دولت در بخش مسکن

وزیر راه و شهرسازی اولویت های دولت در بسته حمایتی مستاجران و 3 اقدام این وزارتخانه در طرح اقدام ملی مسکن را تشریح کرد.

آخرین-اقدامات-دولت-در-بخش-مسکن

به گزارش «پیام ساختمان» به نقل از خبرگزاری صداوسیما محمد اسلامی درباره کمک ودیعه مسکن مستاجران گفت: بر اساس وعده رئیس جمهور مبنی بر بسته حمایتی مستاجران، این وعده اجرا می شود و کسانی که واجد شرایط هستند در سامانه وزارت راه ثبت نام می کنند.

وی افزود: مستاجران فقط کارمزد بانکی را پرداخت می کنند و اصل وام بعد از پایان قرارداد به بانک مسترد خواهد شد و تسهیلات از طریق مستاجر در اختیار موجر قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: خانواده های 5 نفره و حقوق بگیر ثابت، خانه اولی ها و کسانی که امسال ازدواج کرده اند، افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در اولویت هستند

وی افزود: مبلغ وام برای کلانشهر تهران 50 میلیون، کلانشهر های دیگر 30 میلیون و برای دیگر شهرستان ها 15 میلیون تومان با سود 13 درصد در نظر گرفته شده است و افرادی که بیمه هستند و کدکارگاهی هستند می توانند از کدکارگاهی برای ضمانت استفاده کنند.

اسلامی گفت: با توجه به اطلاعاتی که از سامانه وزارت رفاه استخراج کردیم، 600 هزار خانوار واجد شرایط دریافت ودیعه مسکن هستند.

وی افزود: 20 هزار میلیارد تومان از محل منابع تخصیص داده شده برای کسب و کار های آسیب دیده از کرونا برای کمک هزینه اجاره بهای مستاجران در نظر گرفته شده است.

وزیر راه وشهرسازی در ادامه افزود: به علت شیوع کرونا و نیاز به مراقبت بیشتر برای کاهش و توقف اسباب کشی مستاجران این کمک ودیعه مسکن از جانب دولت برای مستاجران در نظر گرفته شد و مصوبه دولت تا سه ماه بعد از فروکش کردن و از بین رفتن ویروس کرونا اعتبار و ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: ممکن است ارزش پول ملی به علت ادامه تحریم های آمریکا و مشکلات اقتصادی کاهش داشته باشد، اما این کمک ودیعه مسکن بی تاثیر نخواهد بود.

وزیر راه درباره طرح اقدام ملی مسکن نیز گفت: پروژه ها در برخی شهر ها شروع شده است و طرح اقدام ملی مسکن برای حدود 400 هزار نفر پیش بینی شده است، که حدود 930 هزار نفر واجد ضوابط اولیه بودند

که 40 میلیون تومان مبلغ اولیه ای است که واجدین شرایط باید به حساب واریز کنند.

اسلامی افزود: برای این طرح 3 نوع اقدام در نظر گرفته شده است؛ در نوع اول برای کسانی است که خانه های خود را تحویل می گیرند، نوع دوم کسانی هستند که پروژه شان تعیین می شود و با سازنده قرارداد بسته می شود و نوع سوم مربوط به زمین هایی است که گروهی تحویل خواهد شد.

وی گفت: بخش دیگر طرح اقدام ملی 200 هزار واحد است که درحال پیگیری است و کمیته امداد، بهزیستی، ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفین و خیرین مسکن ساز را شامل می شود که با تسهیلات ارزان قیمت در اختیار قرار خواهد گرفت.

وزیر راه درباره کندی پیشرفت در تامین زمین در طرح اقدام ملی نیز افزود: با توجه به اینکه زمین ها باید در بخش هایی باشد که امکانات داشته باشد و برای افراد واقعی و حقیقی در نظر گرفته شده، بخش مهمی از وقت، صرف تامین زمین شده است.

وی در ادامه گفت: در الگو های واگذاری برای جامعه هدف آیین نامه دولت برای مسکن های استیجاری اصلاح شده و برای واگذاری اجاره 99 ساله در نظر گرفته شده است.

وزیر راه درباره زمان تحویل مسکن طرح اقدام ملی نیز افزود: در شهر های پیشتاز که کار شروع شده از همین ماه تحویل می شود.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 368فهرست مطالب شماره 368
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×