خروج از ایستایی، با تلفیق معماری ایرانی و مدرن

نسیم علی نژاد از کودکی به دلیل شغل پدرش که پیمانکار ساختمان بود، با ساخت و ساز، طراحی داخلی و معماری آشنا شد.

خروج-از-ایستایی-با-تلفیق-معماری-ایرانی-و-مدرن

این آشنایی موجب شد تا او به استعداد درونی خود که حاکی ازعشق و علاقه ای وافر به کار طراحی داخلی ساختمان بود، پی ببرد. از این رو در همان سالهای نخست ورودش به بازار کار، عزم خود را جزم کرد تا با بها دادن به عشق و استعداد درونی اش، در رشته معماری و طراحی داخل ساختمان مشغول به کار شود.

نسیم علی نژاد، معمار جوانی که بر این باور است، روند حرکت و پیشرفت معماری سنتی ایران از یکصد سال قبل متوقف شده و هیچ تغییری نکرده است، می گوید: بزرگترین هدفم در عرصه معماری، ارتقای جایگاه معماری ایران از طریق به روز کردن آن با بکار گیری آخرین روش ها ومتدهای معماری روز جهان است.

وی که در یک روز گرم تابستان بنا بر درخواست مصاحبه نشریه پیام ساختمان در گفتگویی صمیمی با خبرنگار ما از دل مشغولی های خود در حوزه معماری ایرانی میگفت، ادامه داد: به نظر من معمار نباید سبک ذهنی خاصی در زمینه طراحی داشته باشد چرا که سبک های مختلف، حرف های مختلفی هم برای بیان مطالب و هدایت انسان ها دارند.

وی افزود: درگیر بودن در یک سبک خاص، مانع پیشرفت کلی در زمینه معماری و طراحی می شود.همچنین در ارتباط مناسب با کارفرما و تامین نظر ایشان نیز، اشکال ایجاد می کند.

این معمار جوان با اشاره به اینکه سبک و سلیقه معماری به سبک و سلیقه ی مورد نظر کارفرما بستگی دارد، اظهار داشت: در واقع این سبک و سلیقه مورد علاقه کارفرماست که براساس آن سبک طراحی برای هر بنا و ساختمانی مشخص می شود.

وی تاکید کرد: البته من به عنوان یک معمار و طراح داخلی تمام تلاشم در ایجاد آشتی بین انسان ها و طبیعت است. چرا که آشتی با نور و طبیعت باعث بهبود شرایط روحی و آرامش درونی انسان ها خواهد شد.

این فعال عرصه معماری کشورمان در پاسخ به این پرسش که تا چه اندازه مواد اولیه و متریال ها جهت دهنده و تعیین کننده معماری و طراحی داخلی ساختمان هستند، اظهار داشت: در حال حاضر متریال ها بسیار متنوع و با کیفیت های مختلف هستند. در این زمینه نوع طرح پیشنهادی، دیدگاه و سلیقه مشتری و نیز می