قبل از شروع گرما به فکر سرویس کولر باشید

کم کم روزهای گرم سال از راه می رسد و گرما و شرجی شدن هوا باعث می شود خیلی از افراد به فکر کولرهای خود بیفتند. زیرا کولر به عنوان یک خنک کننده هوا، نقش مؤثری در بهبود هوای داخل ساختمان دارد و کمک می کند تا دمای داخلی ساختمان به دمای مطلوب برای بدن انسان برسد.

قبل-از-شروع-گرما-به-فکر-سرویس-کولر-باشید

به گزارش پیام ساختمان، در این روزها بسیاری از افراد به فکر راه اندازی و سرویس کولرهای خود می افتند. زیرا کولرهای در طول زمستان خاموش بوده اند و ممکن است در این مدت با مشکلاتی ازجمله قطع شدن سیم، پاره شدن لوله ها و از این قبیل موارد مواجه شده باشند. همچنین وقتی وسیله ای برای چند ماه خاموش بوده، بهتر است قبل از شروع به کار آن، مواردی همچون روغن کاری و سرویس کاری انجام شود تا آماده فعالیت در طول فصل گرما باشد. اگر شما هم به فکر سرویس کولر گازی و کولر آبی خود هستید، با ما در ادامه همراه باشید.

تعمیر کولر گازی

استفاده از کولرهای گازی در سال های اخیر رونق بیشتری پیداکرده زیرا امکان تنظیم دما و گردش هوای مطبوع باعث شده این محصول طرفداران زیادی داشته باشد. البته همان طور که کولر گازی خنکای بسیار مطبوعی تولید می کند، مصرف برق آن نیز بالاست و ممکن است در آخر ماه مجبور به پرداخت پول برق زیادی باشید.

برای سرویس کولر گازی در ابتدا باید مشکل های آن شناسایی کنید تا اگر نیاز به تعمیر و خرید لوازم جانبی دارد، این کار صورت بگیرد. شستشوی کویل ها و پنل داخلی یکی از اقدامات اساسی برای راه اندازی کولر گازی است که بهتر است قبل از روشن کردن کولر انجام شود.

اگر به تعمیر کولر گازی نیاز داشتید نیز بهتر است از یک متخصص کاربلد در این زمینه کمک بگیرید و به هیچ وجه خودتان دست به اقدام تعمیر آن نزنید.

تعمیر کولر آبی

کولر آبی یکی از پرکاربردترین انواع کولر است که برای هوای خشک تهران بسیار مناسب است. این محصول که برای خنک کردن ساختمان آب را در پوشال های خود جاری می کند، برای آب وهوای خشک بسیار مناسب است. معمولاً پوشال های کولرهای آبی از دو نوع سوزنی چوبی و سلولوزی است که بهتر است هرساله قبل از روشن کردن کولر آن را تعویض کنید. زیرا مکش کولر آبی باعث می شود به مرورزمان گردوغبار روی پوشال ها بنشیند و در طولانی مدت باعث ایجاد حساسیت های تنفسی شود. همچنین بهتر است با روغن کاری پمپ آب کولر، روغن کاری موتور و همچنین بررسی تسمه های کولر مطمئن شوید که کولر به خوبی کار می کند. هرگاه احساس کردید که کولر با مشکل مواجه است و یا هر یک از اجزای آن خراب است از تعمیرکار کولر بخواهید برای تعمیر کولر آبی به شما کمک کند.

یادتان باشد سرویس و راه اندازی سیستم های سرمایشی یک امر ضروری قبل از روشن کردن این تجهیزات در فصل تابستان است.

زیرا گاهی مشکل کوچکی که می تواند قبل از روشن کردن تجهیزات سرمایشی رفع شود، به مرورزمان بزرگ تر می شود و ممکن است در اوج گرمای تابستان سیستم سرمایشی با مشکل مواجه شود و خراب شود.

پس بهتر است برای پیشگیری ازاین گونه مشکلات، حتماً سیستم های سرمایشی خود را چک و بررسی کنید و در صورت نیاز به تعمیر از متخصص این زمینه کمک بگیرید.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 357فهرست مطالب شماره 357
در ارتباط با این مطلب بیشتر بخوانیم :
×