راه خانه دارشدن مردم پس انداز است نه بلیط بخت آزمایی

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه پروژه مسکن مهر از توقف خارج شده است گفت : تا پایان امسال پرونده مسکن مهر به جز واحدهایی که دارای پرونده حقوقی هستند ، بسته می شود.

راه-خانه-دارشدن-مردم-پس-انداز-است-نه-بلیط-بخت-آزمایی

به گزارش پیام ساختمان محمد اسلامی در مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های عمرانی در شهر جدید پردیس با بیان اینکه خانه دار کردن مردم یک جلوه از عمل صالح است گفت: باید با اعتقاد راسخ نسبت به خانه دار کردن مردم اقدام کنیم و این که مردم را از مستاجری در بیاوریم عمل صالح است.

وی تاکید کرد: البته این موضوع به معنای ساخت خانه برای مردم نیست بلکه دولت باید روند خانه کردن مردم را تصریح و تسریع کند.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مسکن مهر از توقف خارج شده است گفت: امروز در شهر جدید پردیس 5 هزار و 217 خانوار خانه خود را تحویل می گیرند و این اقدام باید برای تمام واحدهای مسکن مهر تا پایان امسال انجام شود و پرونده مسکن مهر را سال 98 می بندیم.

اسلامی با اشاره به آغاز ساخت 400 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور اظهار داشت: این میزان عرضه مسکن در جهت تعادل بخشی به بازار است و الگوی آن هم مشارکت با بخش خصوصی در ساخت و عرضه مسکن خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه سهم جدید شهر پردیس از این میزان ساخت و ساز مسکن جدید 16 هزار واحد است گفت: موضوع بسیار مهم در ساخت و تحویل مسکن به مردم ایجاد یک محیط زندگی متبوع برای ساکنان است نه اینکه فقط سرپناه به مردم تحویل دهیم.

وی با اشاره به ضرورت هویت بخشی به شهرهای جدید گفت: یکی از مهم ترین سیاست های ما برای ایجاد محیط متبوع زندگی مشارکت با بخش خصوصی در ساخت سرانه های فرهنگی، تجاری و مذهبی و... است که نکته قابل توجه و مهم در این موضوع برقراری اعتماد متقابل بین سرمایه گذار و سرمایه پذیر است .

وی تاکید کرد: از این رو سیستم خدمات مدیریتی کشور باید به نحوی کار کند که راندمان سرمایه گذاری را افزایش دهد تا مردم بتوانند کیفیت زندگی خود را در این مناطق به حداکثر برسانند.

اسلامی ادامه داد: با هماهنگی هایی که با وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت انجام گرفته است به زودی از مراکز فرهنگی ، درمانی و آموزشی پروژه های مسکن مهر بهره برداری می شود.

وی تاکید کرد: معتقدیم باید شهرهای فاخری داشته باشیم که مردم در نهایت آسایش امکان زندگی در این مناطق را داشته باشند.

وی از عملیاتی شدن کارت اعتباری مصالح ساختمانی خبر داد و با اشاره به این که وظیفه ما تعادل بخشی به بازار مسکن است، گفت: راه خانه دار شدن پس انداز است، مردم نمی توانند با بلیت بخت آزمایی صاحب خانه شوند.

وی با بیان این که وضعیت کنونی بازار مسکن متاثر از شرایط اقتصادی است، افزود: به موجب قانون وظیفه وزارت راه و شهرسازی تعادل بخشی به بازار مسکن است. در این راستا نیز برنامه ساخت 400 هزار واحد مسکن را برای قشر متوسط و کم درآمد در دستور کار داریم.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر جلب اعتماد سرمایه گذاران برای ساخت مسکن تصریح کرد: باید زمین آماده را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهیم تا جریان تولید مسکن آغاز شده و شتاب بگیرد.

اسلامی با تاکید بر این که سیاست تولید مسکن را به صورت مستمر اجرا خواهیم کرد، به بحث کنترل قیمت ها در بازار مسکن اشاره کرد و گفت: مهمترین برنامه ما در این حوزه تعادل بخشی به قیمت تمام شده است، برای این کار زمین را در اختیار سازندگان قرار می دهیم، صدور مجوز را تسهیل می کنیم و به سازندگان نیز وام پرداخت خواهیم کرد.

وی با یادآوری افزایش سقف وام ساخت در پایان سال گذشته، اظهار کرد: این وام به سازنده پرداخت می شود وقابلیت انتقال به خریدار را دارد؛ این وام در شهری مثل پردیس 60 تا 65 درصد قیمت واحد مسکونی را پوشش می دهد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید دوباره بر این که وزارت راه و شهرسازی تسهیل کننده تولید و عرضه مسکن است، افزود: ما اگر در بیابان خانه بسازیم و خدمات آن را تامین نکنیم برای مردم جذاب نخواهد بود. احتیاج اول مردم غیر از سرپناه سرانه های زیربنایی و روبنایی است.

اسلامی با اشاره به این که کارت اعتباری مصالح ساختمانی رونمایی شده، بیان کرد: راه خانه دار شدن مردم پس انداز کردن است و مردم نمی توانند با بلیت بخت آزمایی صاحب خانه شوند.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 357فهرست مطالب شماره 357
×