چند ترفند ساده برای دکوراسیون آشپزخانه

برای تغییر در طراحی دکوراسیون آشپزخانه با امکانات محدود و ساده باید قبل از هر چیز به ایجاد تغییراتی در دیوارها اندیشید.

چند-ترفند-ساده-برای-دکوراسیون-آشپزخانه

تغییر رنگ دیوارها و نصب طاقچه ها می تواند شکل فضا را به راحتی عوض کند.

دیوارها یکی از اساسی ترین بخش های هر آشپزخانه هستند که باعث تغییر محسوس فضا می شوند و به آشپزخانه تنوع می دهند. اگر بودجه ی کافی در اختیار ندارید یا زمان شما بسیار محدود است می توانید با تلفیق روش های زیر با سلیقه ی خودتان، به نتیجه ی دلخواه برسید:

استفاده از رنگ در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

در طراحی دکوراسیون آشپزخانه های زیبا توجه به سه نکته اهمیت دارد:

1.گاهی رنگ قسمتی را نمی توان تغییر داد، مانند رنگ کابینت ها یا پیشخوان.

2. گاهی اوقات رنگی خنثی مورد پسند و پذیرش تان است که در این صورت باید این رنگ را برای زمینه برگزینید.

3 .گاهی نیز باید رنگی خاص برای ابزارهای موجود در آشپزخانه انتخاب کرد.

برای رسیدن به رنگ مطلوب باید با توجه به این سه نکته، با آزمون و خطا هماهنگی رنگ ها را با هم بررسی کنید و سپس یک مورد را برگزینید. توجه به این سه نکته، بسیار مهم و تعیین کننده است.

استفاده از نقطه کانونی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

• نقطه ی کانونی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

برای طراحی فضایی جذاب باید به دیوار و نقطه ی کانونی آشپزخانه توجه کنید. و این نقطه را که اول از همه به چشم مخاطب می آید با رنگی خاص و هماهنگ یا کاغذ دیواری و تزئینی چشم گیری، منحصربه فرد کنید.

در واقع نقطه ی کانونی مکانی از آشپزخانه است که در نگاه اول به شدت به چشم بیننده می آید و باعث جلب توجه او می شود.

استفاده از رنگی خاص، اثری هنری یا کاغذدیواری ای با طرحی خاص در جلوه بخشیدن به ظاهر این بخش بسیار مهم و تأثیرگذار خواهد بود.

استفاده از تخته ی گچی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه می توانید یکی از دیوارها، یا در صورت کمبود فضا، در یکی از کابینت ها را به تخته ی گچی بدل کنید و با استفاده از رنگ مشکی، آن را جالب و دیدنی کنید. افزودن طاقچه ها در کنار تخته ی روی دیوار آن را زیباتر خواهد کرد.

وجود تخته ی گچی در آشپزخانه فضا را به شدت خصوصی و متعلق به شما می کند و می توانید روی آن با سلیقه ی خود یادداشت هایی بنویسید.

استفاده از طاقچه ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

• طاقچه ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از طاقچه ها و کابینت های باز این روزها بسیار رایج و البته زیباست. اما فراموش نکنید که ظروف نازیبا و ناهماهنگ را باید در کابینت های دردار جا داد.

می توان برای تنوع در بعضی کابینت ها را جدا کرد و با کاغذدیواری یا رنگ مناسب آن به آن ها تنوع و جلوه ای خاص بخشید.

اهمیت نورپردازی در آشپزخانه

استفاده از لامپ های ال . ای . دی نیز برای افزودن جلوه ی بیشتر به این قفسه ها، کابینت ها و فضا مؤثر است.

استفاده از گالری عکس در طراحی دکوراسیون آشپزخانه برای دیوار خالی می توانید از انواع تصاویر و قاب ها یا حصیر و ظروف دکوری کوچک در کنار هم استفاده کنید. همه چیز به سلیقه ی شما بستگی دارد.

فقط قبل از زخمی کردن دیوار ترکیب قاب ها در کنار هم را روی زمین بررسی و امتحان کنید تا به ترکیب دلخواه خود برای دیوار آشپزخانه برسید.

نصب ظروف قدیمی روی دیوار آشپزخانه

ظروف قدیمی دکوری یا انواع قاب های مختلف با تصاویر و طرح های دلخواه شما گزینه ی بسیار خوبی هستند.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 353فهرست مطالب شماره 353
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×