menu

ثبت آگهی رایگان

آسان ترین شیوه تهیه مصالح ساختمانی و نیروی کار در حوزه ساختمان

اپلیکیشن «ساختمان یار» تحولی در ارتباط فعالان صنعت ساختمان و عمران کشور

اپلیکیشن-«ساختمان-یار»-تحولی-در-ارتباط-فعالان-صنعت-ساختمان-و-عمران-کشور

ارتباطات گسترده و پیوند فعالان حوزه ساختمان و صنعت عمران کشور می تواند سرعت پیشرفت و گردش اطلاعات را به عنوان مولفه ای تعیین کننده در این عرصه بالا ببرد. این مهم با پیشرفت تکنولوژی می تواند در بستر الکترونیک گسترش یابد. سامانه اپلیکیشن «ساختمان یار» از پیشگامان تحول در کسب و کار عمرانی ایران است.

بازار پررونق اما کم ارتباطات صنعت ساختمان سازی

کیفیت، سرعت و هزینه، 3 متغییر عمده و مهم در صنعت ساختمان هستند که بالا رفتن اولی و کاهش دو مولفه بعدی می تواند به رشد این صنعت کمک شایانی کند. بازار ساخت و ساز در ایران دهه هاست که پررونق است اما عملا ارتباطات یکپارچه ی اثرگذار میان نهادهای فعال آن برقرار نبود.

در سال های گذشته دستاوردهای علمی و دانش بهره گیری از مصالح جدید با کندی بین مجریان پروژه‎ های ساختمانی رد و بدال می شد.

از سویی دیگر ارتباط کمی بین کسبه، طراحان پروژه، نیروهای فنی ماهر و سرمایه گذاران وجود داشت و عدم شفافیت قیمت مصالح و خدمات، موجب آشفتگی در این بازار بود.

همچنین انتخاب مصالح باکیفیت، بیشتر بر اساس آزمون و خطا صورت می گرفت و بسیاری از نیروهای کار متخصص و توانمند با اتمام پروژه در بازار پرهیاهو گم می شدند و مهارت شان دیده نمی شد.

ظهور «ساختمان یار» با قابلیت امکان مقایسه قیمت مصالح و کیفیت آن

در چنین شرایطی نسخه اولیه «ساختمان یار» در سال 97 توسط شرکت «آجر پی» به بازار عرضه شد. اپلیکیشنی که با توجه به وضعیت توصیف شده، سعی کرد پنجره ای تازه در این بازار گسترده با ارتباطات سنتی بگشاید.

«ساختمان یار» در ابتدا پیشه محور بود. به شکلی که افراد بعد از ثبت نام، قیمت مصالح قابل فروش خود یا خدمات ارائه شده راه درج می کردند و شیوه معامله بیان می شد. در نهایتا هم دو طرف می توانستند میزان رضایتمندی و تجربه خود را از همکاری ثبت کنند تا برای دیگران هم قابل بهره برداری باشد.

به این ترتیب امکان مقایسه قیمت و کیفیت مصالح و خدمات به وجود آمد.

نسخه جدید «ساختمان یار» کامل تر و کارآمدتر

بعد از انتشار نسخه اول، بازخوردهای خوب و متعددی دریافت شد. «آجرپی» متوجه شد هنوز موارد زیادی وجود دارد که می تواند در این اپلیکیشن گنجانده شود و نیازهای بیشتری در این عرصه وجود دارد.

مثلا اخبار صنعت ساختمان یا بخشنامه ها و قوانین مصوب جدید در این حوزه که همه باید از آن مطلع باشند و معرفی روش های جدید ساختمان سازی در دنیا که توضیح و شرح آن برای پیشرفت دانش ساخت و ساز ایران لازم است.

لذا در نسخه دوم که آبانماه در دسترس قرار گرفته است، بخش های جدیدی به سامانه ی «ساختمان یار» افزوده شد؛

- در این نسخه مهمترین اخبار مرتبط با بازار عمران گردآوری می شود.

- بخش های درخواست کالا و مصالح، فهرست قیمت ها و معرفی کاربران و حتی آگهی پروژه های در حال انجام نیز در این اپلیکیشن قابل مشاهده است.

- بخش جالب دیگری که در ورژن جدید این اپلیکیشن وجود دارد، قسمتی است که نیروهای آماده به کار یا جویای کار می توانند فرصت های شغلی مرتبط با مهارت خود را در آگهی ها بیابند.

پوشش سراسری و کاربری آسان

از مزایای مهم اپلیکیشن «ساختمان یار» کاربری ساده آن است که امکان می دهد همه افراد با اندکی آشنایی با گوشی های هوشمند بتواند از آن استفاده کند.

«ساختمان یار» در سراسر ایران قابل استفاده است و تولیدکنندگان مصالح و مواد اولیه و لوازم و ابزار ساختمانی از نقاط مختلف ایران در این سامانه به مجریان پروژه ها خدمات ارائه می کنند.

امکان جستجوی نزدیک ترین فروشنده مصالح و یا نیروی کار ماهر در سراسر ایران و امکان مکالمه با ارائه دهندگان کالا و خدمات هم از مزایای نسخه ی جدید «ساختمان یار» است.

ضمن آنکه به تازگی امکان برگزاری کنفرانس آنلاین و گفت و گوی همزمان کاربران در حوزه های تخصصی هم ارائه شده است. اتاق گفت و گوی ساختمان یار مجالی برای بحث های تخصصی اهالی صنعت ساختمان است.

دریافت اپلیکیشن

این اپلیکیشن برای گوشی های اندروید از طریق کافه بازار و برای گوشی های آی.او.اس از طریق سیب اپ قابل دسترسی و دانلود است.

همچنین می توان با مراجعه به وب سایت رسمی ساختمان یار از طریق لینک sakhtemunyar.com آن را به طور مستقیم دانلود کرد.

انتهای خبر/پیام ساختمان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

×