ایران، سوریه را بازسازی می کند

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش خصوصی کشور وارد بازار 600 میلیارد دلاری سرمایه گذاری در پروژه های بازسازی سوریه شده است، گفت: دولت ایران قرار نیست منابعی را به پروژه های عمرانی این کشورها اختصاص دهد اما تضمین این سرمایه گذاری ها را از طریق بانک مرکزی می پذیرد.

ایران-سوریه-را-بازسازی-می-کند

به گزارش پیام ساختمان، امیر امینی، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع درباره سرمایه گذاری ایرانی ها در سوریه اظهار داشت: قوانین سرمایه گذاری در کشورهای خارجی متفاوت از قوانین سرمایه گذاری در ایران است و سرمایه گذاران باید براساس قوانین آن کشور نسبت به سرمایه گذاری در بخش های مختلف اقدام کنند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی کشورمان در حال سرمایه گذاری در حوزه های فسفات و تامین مصالح ساختمانی به ویژه سیمان در کشور سوریه است، ادامه داد: فرصت های سرمایه گذاری خوبی در سوریه وجود دارد و تنها مشکل این است که کانال ارتباطی سرمایه گذاران با دولت سوریه ضعیف است.

معاون وزیر راه وشهرسازی افزود: البته پیمانکاران ایرانی وارد بازارهای عراق و ترکمنستان هم شده اند و چندین پروژه در بخش های حمل و نقلی در این کشورها توسط سرمایه گذاری ایرانی ها در مرحله عملیات اجرایی قرار دارد.

امینی تاکید کرد: البته این سرمایه گذاری ها مستقل از دولت است و قرار نیست از منابع دولت ایران در این پروژه ها استفاده شود. پروتکل هایی را فراهم کرده ایم و تفاهمنامه راهبردی بلندمدتی با دولت سوریه در حال انعقاد است که بخش خصوصی کشورمان از آن مجرا بتواند در سوریه سرمایه گذاری کند.

وی با بیان اینکه راه را برای بخش خصوصی برای ورود به کشورهای همسایه باز کرده ایم، ادامه داد: دولت ایران قرار نیست منابعی را به پروژه های عمرانی این کشورها اختصاص دهد اما تضمین این سرمایه گذاری ها را از طریق بانک مرکزی می پذیرد که این خود بار سنگینی برای دولت خواهد داشت.

معاون وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه روس ها هم در سوریه برای سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی حضور دارند، گفت: هر چند روسیه هم در این بازار حضور دارد اما تمایل سوریه به سمت ایران است چرا که قرابت مذهبی و فکری با ایران دارد.

امینی با تاکید بر اینکه برآوردهای انجام شده نشان می دهد بازسازی سوریه یک بازار 600 میلیارد دلاری است، گفت: 150 میلیارد دلار از این عدد مربوط به بازسازی مساکن عمومی است.

وی ادامه داد: دولت ایران بخش خصوصی کشور را به دولت سوریه معرفی می کند و در چند سفر اخیر دولت ایران به سوریه هم سرمایه گذاران همراه دولت حضور داشتند.

معاون وزیر راه وشهرسازی درباره ورود قرارگاه خاتم الانبیا به بازسازی سوریه هم گفت: قرارگاه خاتم الانبیاء هم وارد سرمایه گذاری در سوریه شده است.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 350فهرست مطالب شماره 350
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×