مسکن مهر روی ریل افتاد

پس از استعفای عباس آخوندی و رفتن وی به عنوان سرسخت ترین مخالف مسکن مهر، پروژه های این طرح با تأکید رئیس جمهوری و پیگیری های وزیر جدید راه روی ریل افتاده است.

مسکن-مهر-روی-ریل-افتاد

به گزارش پیام ساختمان، رئیس جمهوری در نشست هم اندیشی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی از آنها و دستگاه های ذی ربط خواست که مسکن مهر را به اتمام برسانند.

حسن روحانی در این زمینه یادآور شد: از دولت یازدهم تاکنون بیش از یک میلیون واحد مسکن مهر به پایان رسیده است و اکنون نیز ناچاریم همه آن پروژه را تمام کنیم تا مردم مشکلی نداشته باشند.

روحانی طی سال های سپری شده از دولت یازدهم و دوازدهم با وجود انتقاداتی که به طرح مسکن مهر داشت، همواره بر اتمام پروژه های آن نیز تأکید کرده است.

گرچه در یک دوره 62ماهه دستورات رئیس جمهوری در این رابطه نادیده گرفته شد، اما با روی کار آمدن وزیر جدید راه و شهرسازی اتفاقات امیدوارکننده ای برای طرح مسکن مهر روی داده است.

ابقای احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و در ادامه انتصاب مهدی هدایت به عنوان مدیرعامل شرکت عمران پردیس مهم ترین رویدادهایی بوده که طی یکی دو هفته اخیر امیدواری ها برای مختومه کردن پرونده مسکن مهر را به شدت افزایش داده است.

مسکن مهر پردیس طی سال های اخیر همواره یکی از معضلات وزارت راه و شهرسازی بوده که وزیر مستعفی نتوانست راه حلی برای رفع آن پیدا کند، این در حالی است که اعلام در اولویت قرار داشتن اتمام مسکن مهر این شهر از سوی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی و همچنین پیگیری های وزیر راه و شهرسازی باعث شده تا متقاضیان به تحویل واحدهای خود در آینده ای نزدیک امیدوار شوند.

در این راستا مدیرعامل تازه وارد شرکت عمران پردیس طی چند روز اخیر جلسات مستمری را با همه دست اندرکاران پروژه های مسکن مهر برگزار کرده است.

هدایت هفته گذشته در جلسه با متقاضیان مسکن مهر بر لزوم اعتماد بیشتر به مردم تأکید کرد و با اشاره به برنامه های ویژه برای حل تمامی مشکلات، گفت: برای همه مسائل برنامه و راهکارهای اجرایی دارد.

وی با تأکید بر این که تسلط کاملی در شناخت موضوعات و مشکلات در پردیس دارد، افزود: در صورت همکاری مردم با شرکت عمران، می توان در آینده ای نزدیک شاهد تغییرات اساسی در پیشرفت پروژه ها باشیم. تکمیل آماده سازی و محوطه سازی مسکن مهر از منابع داخلی نخستین اقدامی است که هدایت از برنامه ریزی برای اجرای آن خبر داد. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از شجاعانه تر شدن در تصمیمات و همچنین پیگیری های بیش از پیش در حل مشکلات نسبت به دوره قبلی گفت و نوید حضور مستمر در محل پروژه ها و پیگیری حضوری مشکلات پیمانکاران و مردم را داد.

وی از برگزاری جلسات هفتگی با وزیر راه و شهرسازی و قائم مقام وی در طرح مسکن مهر برای تسریع در حل مشکلات خبر داد و تصریح کرد که از تمام اعتبار و ارتباطات خود برای حل مسائل پردیس استفاده خواهد کرد و این تنها با همکاری متقاضیان و دادن فرصت مناسب برای شروع تغییرات محسوس مقدور خواهد بود، تغییراتی که باعث اعتمادسازی بیشتر متقاضیان، ایمان به تکمیل پروژه ها و البته به پرهیز از مراجعه پیاپی به شرکت عمران منجر خواهد شد.

حل واحدهای مشکل دار مسکن مهر

هدایت همچنین به منظور حل مسائل حقوقی و تسریع در صدور حکم واحدهای دارای مشکل معارض و پیمانکاران متخلف جلسه ای با دادستان پردیس انجام داد و ابراز امیدواری کرد در صورت صدور سریع تر احکام این واحدها، می توان در آینده ای نزدیک برنامه های پیش بینی شده در بحث کسری واحدها را به حالت اجرایی درآورد.

پروژه های مسکن مهر فاز 11 که شرکت ترکیه ای کوزو آنها را می سازد طی ماه های اخیر به دلایلی از جمله اختلاف با شرکت عمران متوقف و در برخی مواقع نیز تعطیل شده بود. عدم دسترسی به مدیرعامل این شرکت یکی از موانع پیشِ رو برای حل مشکلات متعدد این فاز بود. دیروز مدیرعامل شرکت عمران پردیس در این رابطه جلسه ای با مدیرعامل کوزو برای بررسی روند کارها و تسریع در امور اجرایی فاز 11 برگزار کرد.

جلسه با بخش خصوصی برای بسته سرمایه گذاری در پروژه های مسکن مهر، جلسه با مدیران شرکت توسعه شهرسازی جهت فعال سازی مجدد پروژه ها، جلسه با پیمانکاران فازهای مسکن مهر از جمله اقدامات دو هفته گذشته مدیرعامل شرکت عمران پردیس بوده است.

هدایت در جلسه با پیمانکاران مسکن مهر بر لزوم در نظر گرفتن منافع مردم برای پیمانکاران تأکید کرد و گفت: از تمام ظرفیت های پردیس برای حل مشکلات پیمانکاران استفاده خواهد کرد. وی همچنین از رفع مسائل اساسی سازندگان خبر داد و وعده حضور مرتب در پروژه ها و تعیین تکلیف دغدغه سازندگان در اسرع وقت را داد.

وی تأکید کرد: به همه پیمانکارانی که با نیت خیر در این مسیر قدم خواهند برداشت، کمک خواهد شد.

سازندگان ابراز امیدواری کرده اند در صورت حل مشکلات، همه هم قسم خواهند بود تا همسو با برنامه های جدید وزارت راه و شهرسازی در تکمیل پروژه های مسکن مهر، قدم بردارند تا هرچه سریع تر شاهد فعال ترشدن کارگاه ها و تکمیل پروژه ها باشند.

پیگیری ها از سازندگان و پیمانکاران مسکن مهر پردیس حاکی از آن است که 70 پیمانکار بازگشت دوباره هدایت به شرکت عمران پردیس را مثبت ارزیابی می کنند.با توجه به تأکید وزیر راه و شهرسازی و قائم مقام وی در طرح مسکن مهر و از همه مهم تر که دیگر "مخالف سرسختی" وجود ندارد، می توان پیش بینی کرد پروژه های مسکن مهر سراسر کشور به خصوص پروژه های شهر پردیس هرچه سریع تر تکمیل و آماده تحویل به متقاضیان خواهد شد.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 350فهرست مطالب شماره 350
×