تولید مسکن باید به یک جریان دائمی تبدیل شود

وزیر راه و شهرسازی پیشبرد پروژه های اساسی کشور در حوزه حمل و نقل را یکی دیگر از اولویت های برنامه های خود اعلام کرد و گفت: ما باید پروژه هایی که می توانند شرایط بهره برداری از شریان های حمل و نقل و کریدورهای ترانزیت در کشور را فراهم کنند اجرایی کرده و برای اتمام هرچه سریعتر آن ها تلاش کنیم.

تولید-مسکن-باید-به-یک-جریان-دائمی-تبدیل-شود

به گزارش پیام ساختمان و به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، توجه به بخش مسکن را یکی از مهمترین اولویت های برنامه کاری خود در این وزارتخانه اعلام کرد و افزود: تلاش داریم تا با استفاده از این رویکرد بتوانیم زمینه های لازم جهت تولید مسکن برای اقشار کم درآمد را فراهم کرده و ضمن شتاب دهی به آن ها، این برنامه را به یک جریان دائمی در سطح کشور تبدیل کنیم.

اسلامی در ادامه با تأکید براینکه قطعا پروژه مسکن مهر باید با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود در کشور هرچه سریعتر ساماندهی شده و به متقاضیان تحویل داده شود گفت: سایت های مسکن مهر باید به طور شهرستان محور و پروژه محور با بهره گیری از ظرفیت مقامات محلی و استانی تکمیل و به بهره برداری برسند.

وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود پیشبرد پروژه های اساسی کشور در حوزه حمل و نقل را یکی دیگر از اولویت های برنامه های خود اعلام کرد و گفت: ما باید پروژه هایی که می توانند شرایط بهره برداری از شریان های حمل و نقل و کریدورهای ترانزیت در کشور را فراهم کنند اجرایی کرده و برای اتمام هرچه سریعتر آن ها تلاش کنیم.

به گفته اسلامی مهمترین دستور کار وزارت راه و شهرسازی این است که با استفاده از ظرفیت استان ها به صورت غیرمتمرکز و براساس نیاز شهرستان ها بر حسب محاسبات آماری بتوانیم با عرضه زمین و لحاظ موقعیت ها در راستای شهرسازی نوین ظرفیت های فاخری را در حوزه مسکن متناسب با شأن مردم و ایران اسلامی ایجاد کنیم. همچنین برای اقشار کم درآمد در جهت تامین مسکن شان منابع پشتیبان را محقق سازیم.

اسلامی همچنین در بخش دیگری از برنامه های خود اعلام کرده بود که تولید مسکن باید دراختیار تولیدکنندگان واقعی و نه سوداگران باشد، ضمن اینکه برای ایجاد سرپناه برای اقشار متوسط که استطاعت مالی آنها در مسیر کاهنده قرار گرفته است، با حمایت از تشکل های صنعتی اقدام کنیم، از سوی دیگر تحول در راه روستایی از دیگر برنامه های این وزارتخانه خواهد بود که هم اکنون دچار موازی کاری و پراکنده کاری شده است و با اینکه حجم مطالبات بالاست اما منابع کافی برای آن وجود ندارد، بنابراین در این مورد نیاز ساختار کارآمد و غیرمتمرکز ایجاد خواهیم کرد تا مطالبات بحق مردم را پیگیری کنیم. همچنین منابع لازم برای تحقق این امر نیز در بودجه سنواتی پیش بینی شود تا تحول در بازمهندسی راه های روستایی را محقق سازیم.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 347فهرست مطالب شماره 347
×