نیکزاد وزیر سابق راه وشهرسازی:

نیکزاد بابت مسکن مهر فحش خوردیم و به آن افتخار می کنیم

وزیر سابق راه و شهرسازی با انتفاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در تکمیل پروژه های مسکن مهر، گفت: برای اجرای مسکن مهر فحش خوردیم که به آن افتخار می کنیم، اگر لازم باشد دوباره هم برای اقشار کم و متوسط درآمد این مسکن ها را خواهیم ساخت.

نیکزاد-بابت-مسکن-مهر-فحش-خوردیم-و-به-آن-افتخار-می-کنیم

علی نیکزاد در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به موضع گیری های مسئولان دولتی طی 5 سال اخیر در برابر طرح مسکن مهر، اظهار کرد: طرح مسکن مهر بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه اجرا شد. در کشور ساخت بالغ بر 4.3 میلیون واحد مسکن مهر شهری و روستایی آغاز شد که از این تعداد 2.8 میلیون واحد در دولت نهم و دهم افتتاح شد. علی-نیکزاد

وی با یادآوری این که مکان یابی این پروژه ها قبلا در زمان وزارت عباس آخوندی در اوایل دهه 70 صورت پذیرفته بود، افزود: به جز شهر جدید سهند، مکان یابی پروژه های مسکن را ما انجام ندادیم. وی تصریح کرد: مسکن یک تجربه بین المللی بود، چراکه مطالعات مفصلی درباره حل مشکل مسکن افراد واجد شرایط کم و متوسط درآمد صورت گرفته بود. واجد شرایط یعنی کسانیکه از جمهوری اسلامی ایران خانه دریافت نکرده باشند.

وزیر سابق راه و شهرسازی بیان کرد: این کار با پشتیبانی همه اعضای دولت انجام شد؛ یعنی با یک باور بر این که بتوانیم در زمان تحریم علاوه بر ایجاد اشتغال، فعال کردن صنایع وابسته به کشور در اقصا نقاط کشور با محوریت انبوه سازان و پیمانکاران تولید مسکن را انجام دهیم. نیکزاد با بیان این که دولت خانه ای در مسکن مهر نساخت بلکه ساز و کار آنرا فراهم کرد، افزود: دولت در این طرح تسهیلات ارزان قیمت، زمین رایگان، تخفیف در مالیات، تخفیف در پروانه ساختمانی، تخفیف در ارائه خدمات مهندسی و... را ارائه کرد.

وی با یادآوری این که دولت 50 هزار میلیارد تومان از سال 84 تا 92 برای مسکن مهر در نظر گرفت، اظهار کرد: در دولت نهم و دهم سالانه 5000 میلیارد تومان و مجموعا 40 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای مسکن مهر پرداخت کردیم. این تسهیلات برای 4.3 میلیون خانوار یعنی 17 میلیون نفر ایرانی. مسکن-مهر

وی با بیان این که همه خانه های مسکن مهر طالب دارد، افرود: دولت اعلام کرده از حدود یک میلیون شغلی که قرار است امسال ایجاد کند حدود 300 هزار شغل در مسکن است؛ بر این اساس قرار است 200 هزار واحد مسکن تولید شود (50 هزار واحد طرح اجتماعی، 50 هزار واحد روستایی و 100 هزار واحد در بافت فرسوده)، چگونه است که یک دولت می خواهد 200 هزار واحد مسکن بسازد، 300 هزار شغل ایجاد می شود اما دولتی 6 میلیون مسکن می سازد خروجی آن 15 هزار شغل است

نیکزاد همچنین گفت: یک میلیون واحد مسکن مهر شهری با پیشرفت فیزیکی 70 درصدی تحویل دولت یازدهم شد که با وصولی اقساط مسکن مهر و افزایش وام به 40 میلیون تومان طرف یکسال به اتمام می رسید. اما دولت یازدهم این کار را نکرد تا این که در دولت دوازدهم و زمان مبارزات انتخاباتی کفتند وام مسکن مهر را به 40 میلیون تومان افزایش می دهند.

وی ادامه داد: در روستاها 530 هزار واحد با پیشرفت 30 درصدی به دولت واگذار کردیم و فقط باید وام را افزایش می دادند. حالا باید عنوان کنیم که وام از کجا تامین می شد، نیازی به چاپ پول نبود. فحش را که ما خورده بودیم. معوقه های بازپرداخت اقساط وام مسکن فقط 2 درصد است؛ باید اصل وام و سود آنرا بانک مسکن به بانک مرکزی پرداخت می کرد. اما در زمان آقای سیف نامه نوشت بازپرداخت این پول ها به بانک مرکزی 10 سال استمهال شود.

وزیر سابق راه و شهرسازی بیان کرد: این پول از قِبل فحشی که ما خوردیم که به آن افتخار می کنیم و اگر لازم باشد دوباره هم برای اقشار کم و متوسط درآمد این مسکن ها را خواهیم ساخت.

انتهای خبر/پ
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×