menu

ثبت آگهی رایگان

استقبال مهندسین تهرانی از انتخابات نظام مهندسی استان تهران

استقبال-مهندسین-تهرانی-از-انتخابات-نظام-مهندسی-استان-تهران

هشتمین انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی استان تهران که در 36 شعبه اخذ رای آغاز شد و با استقبال مسئولان و مقامات دولتی و مهندسین این استان روبه رو شد.

به گزارش خبرنگار پیام ساختمان، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و محمد علی افشانی شهردار تهران با حضور در دبیرستان البرز به کاندیداهای منتخب خود رای دادند.

وزیر راه و شهرسازی که همراه جمعی از معاونین خود در این انتخابات شرکت کرد، گفت: سازمان نظام مهندسی یکی از بزرگترین سازمان های حرفه ای ایران است و با زندگی مردم به صورت مستقیم سروکار دارد؛ چه در حوزه ساخت و ساز خانه و چه دوام ساختمان های عمومی؛ لذا همه مردم با آن سروکار دارند. استاندار-تهران

وی با بیان اینکه تاثیرات این سازمان بر محیط زیست، شهرسازی، ترافیک، نقشه برداری، پایداری و مقاومت در برابر زلزله، سیل، حوادث طبیعی و... کاملا روشن است، افزود: از جهت فرهنگی هم می توان گفت تمام آنچه روی زمین ساخته می شود توسط مهندسان انجام می شود و همه به نحوی درگیر با این سازمان هستند. معماری و شهرسازی و هرآنچه به ما هویت می بخشد و هویت ما را برای نسل آینده نشان می دهد، مرتبط با این سازمان شکل می گیرد. بنابراین این سازمان یکی از مهمترین سازمان های ایران و شاید جزو تاثیرگذارترین سازمان ها برای آینده ایران باشد.

آخوندی ادامه داد: بنده ازابتدا در جریان تدوین پیش نویس لایحه این قانون بودم در دهه هفتاد و در چند دوره عضو هیات مدیره و شورای مرکزی بودم و الان هم به عنوان یک مهندس افتخار دارم که در این انتخابات شرکت کردم.

وی درباره انتخاب زمان برگزاری این انتخابات نیز توضیح داد: انتخابات در استان های مختف در یک بازه زمانی مشخصی برگزار می شود و استان ها چون خودشان یک سازمان مستقل را تشکیل دادند زمان برگزاری انتخابات را در این بازه زمانی تعیین کردند. در استان های مختلف در مجموع 375 نفر به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب خواهند شد که در مجموع آنها از میان خودشان 64 نفر را به وزیر راه و شهرسازی معرفی می کنند که از این میان باید 25 نفر به عنوان عضو اصلی شورای مرکزی و 7 نفر به عنوان عضو علی البدل توسط وزیر به عنوان هیات رئیسه شورا انتخاب می شوند و بعد از آن شورای مرکزی 3 نفر را از میان خود انتخاب کرده و به رئیس جمهور معرفی می شود و یکی از آن 3 نفر رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان ایران خواهد شد.

همچنین احمد خرم رئیس فعلی سازمان نظام مهندسی استان تهران به همراه نایب رئیس خود و دیگر مسئولان این سازمان در همین شعبه در این انتخابات شرکت کردند.

خرم در حاشیه این انتخابات، گفت: استقبال به نظر من پرشور تر از قبل است و ترکیب هیات مدیره هم در جهت مثبت تغییراتی خواهد داشت. دوره هشتم یک نقطه عطفی در تاریخ 23 ساله سازمان نظام مهندسی می شود و فکر می کنم دوره پاسخگویی صریح و روشن به مطالبات اعضا خواهد بود.

همچنین حامد مظاهریان - معاون ساختمان و مسکن وزارت شهرسازی با حضور در این انتخابات، اظهار امیدواری کرد کرد: امروز با مشارکت بالا هیات مدیره ها را انتخاب کنیم و در سه سال آینده با مطالبه گری و نظارت به اصلاحات درون سازمانی بپردازیم.

نادر محمدزاده - مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران نیز ضمن بازدید از شعبه رای گیری مدرسه البرز، مشارکت مهندسان در انتخابات نظام مهندسی را سرنوشت ساز دانست.

گفتنی است، یکی از تخلفاتی که بعضا در محل شعب اخذ رای روی داده اما ناظران انتخاباتی با آن برخورد کردند، عکس گرفتن از برگه های رای بود. ضمن اینکه اخباری هم مبنی بر پخش لیست های انتخاباتی در نزدیکی برخی شعب نیز شنیده شد.

انتهای خبر/پیام ساختمان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :

×