خرید و فروش طرح ترافیک کلاهبرداری است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از ابلاغ دستور صدور کارت بلیت های مدت دار برای خبرنگارانی که طرح ترافیک دریافت نکرده اند خبر داد.

به گزارش پیام ساختمان، محسن پورسیدآقایی با حضور در جمع خبرنگاران گفت: به دلیل بررسی اعتراض فرمانداری به نرخ های کرایه اتوبوس و تاکسی به شورای شهر آمده بودیم که با اعمال تغییراتی مشکل نرخ کرایه اتوبوس حل و در مورد نرخ کرایه های تاکسی نیز پیشنهاد دادیم که این لایحه برگشت داده بشود تا نظرات جدید خود را اعمال کنیم، اما واقعیت این است که ما نکات فرمانداری در مورد نرخ تاکسی را پذیرفته ایم، چرا که اگر قبول نکنیم لایحه به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شود که این مسئله زمان بر است.

وی در پاسخ به اخبار برکناری اش گفت: این سوال را باید از سایت ها و کانال هایی بپرسید که این خبر مجهول را درج کردند و واقعیت این است که فضای مجازی با اینکه مزایای زیادی دارد اما بستری برای شایعه نیز هست و من این خبر را موقعی شنیدم که در خانه بودم و به من گفتند که آیا شما عوض شدید؟ و حتی در سایت ها نام جانشین های شما را قید کردند که برایم جالب بود، چرا که من تا قبل از اذان در جلسه بودم و خبری هم در این زمینه به من نرسیده بود اما با این حال این خبر منتشر شد.

خرید و فروش طرح ترافیک «کلاهبرداری» است

وی در مورد انتشار گزارشی در یکی از خبرگزاریها مبنی بر خرید و فروش طرح های ترافیک گفت: بیشتر خرید و فروش ها جنبه کلاهبرداری دارد. چرا که امسال کارت های شناوری وجود ندارد که بخواهند آنها را بفروشند. بلکه مجوزهای سیار به برخی سازمان ها داده شده است که کاملا فرآیندش منطبق بر طرح ترافیک فعلی است و مانند کارت شناور قبلی نیست؛ چرا که در کارت شناور قبلی روزانه می توانستند سه خودرو را ثبت کنند و تردد کاملا رایگان بود اما در مجوزهای سیار مبلغ به صورت آزاد بر اساس ساعت تردد و نوع آلایندگی از 13 هزار تومان تا 36 هزار تومان خواهد بود و اصلا به صرفه نیست که این کارت را خرید و فروش کنند و به نظر می رسد برخی ها می خواهند از عدم اطلاع مردم سوء استفاده کنند. از آنجایی که برخی عادت داشتند که این کارتها را بفروشند حالا برایشان سخت است که این تغییر را قبول کنند. البته این مجوزهای سیار به برخی دستگاه ها برای جابه جایی شخصیت هایشان داده شده بود که هر روز می خواستند از یک خودرو استفاده کنند اما در مجوزهای سیار تنها می توان هر روز یک پلاک را تغییر داد.

نقش آژانس ها در بازار خرید و فروش طرح ترافیک

وی در مورد نقش اتحادیه آژانس ها در این بازار داغ خرید و فروش گفت: در مورد سهمیه های آژانس ها با سوءاستفاده هایی مواجه شدیم چرا که بر اساس مصوبه شورا هزینه طرح ترافیک برای آژانس ها با 50 درصد اعمال می شود که متاسفانه شاهد آن هستیم که معدود افرادی در این قشر زحمتکش سوءاستفاده هایی می کنند که قطعا در صورت کشف این موضوع علاوه بر لغو سهمیه آژانس مربوطه از طریق اتحادیه برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت.

1500 خبرنگار پشت نوبت دریافت سهمیه طرح ترافیک

پور سید آقایی همچنین در پاسخ به برخی انتقادات مبنی بر اعتراض خبرنگاران به عدم دریافت طرح ترافیک گفت: بپذیرید که سقف سهمیه ها کاهش یافته و این در همه گروه های سهمیه بندی رخ داده است، یعنی جانبازان، بنیاد شهید، خبرنگاران، اساتید و ... تنها بخشی از آنها سهمیه گرفته اند و با اینکه ما به 2000 نفر از خبرنگاران سهمیه داده ایم هنوز 1500 نفر پشت نوبت مانده اند.

وی با بیان اینکه ما پیشنهادات مختلفی را مطرح کردیم تا موجب رضایت جامعه خبری شود اما مورد پذیرش قرار نگرفت، گفت: ما به رسانه ها پیشنهاد دادیم که نحوه تخصیص سهمیه ها به رسانه ها و افراد از سوی وزارت ارشاد باشد که قبول نکردند و همچنین پیشنهاد دادیم که به رسانه ها در سقف اعتبارات مان شرایطی را فراهم کنیم که از سرویس کارپینو در ایاب و ذهابشان استفاده کنند که باز هم قبول نکردند. به همین دلیل پیشنهاد دادیم که کارت بلیت حمل ونقل عمومی تا 350 هزار تومان به خبرنگارانی که در سامانه ثبت نام کردند اما به آنها آرم داده نشده است در وهله اول این کارت ها داده شود و پس از آن سایت مجددا باز شود تا مابقی خبرنگارانی که خودرو ندارند و طرح ترافیک هم ندارند از این کارت استفاده کنند که روز گذشته دستورات آن صادر شد و تا هفته های آتی عملیاتی می شود.

سرانجام بازگشایی خط هفت مترو

وی در مورد سرانجام بازگشایی خط هفت مترو گفت: ما قول داده بودیم که هفته اول خرداد ماه بخشی از خط هفت افتتاح شود اما به دلیل مشکلاتی که در تامین مالی داشتیم و همچنین واردات برخی از قطعات نتوانستیم به قول خود عمل کنیم اما امیدواریم در هفته آخر خرداد ماه شش کیلومتر از خط هفت را با تجهیزات کامل وارد مدار کنیم.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 335فهرست مطالب شماره 335
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×