مصمم به تغییر ساختار نظام مهندسی هستم

وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه مصمم به تغییر ساختار توزیع کوپنی نظام مهندسی هستم، گفت: جامعه مهندسی از این تصمیم استقبال می کند.

به گزارش پیام ساختمان، عباس آخوندی در مراسم انتخاب بهترین ایده برای طراحی نوسازی بافت فرسوده منطقه حکم آباد تبریز گفت: مدتی بود که طرح خوب ساختمانی ندیده بودیم و حالمان خوب نبود. بعد از مدت ها که ساختمان هایی عبوس باده ها هزار میلیارد تومان ساخته شد چند طرح خوب دیدم و امیدواریم اجرای این طرح ها بازگشت خردورزانه به اندیشه ایرانشهری باشد.

وی بابیان اینکه معماری، خودِ زندگی است افزود: آنچه خلق می شود فهم انسان ها از زندگی است. هنوز هم که هنوز است بخشی از معرفی فرهنگ ایران را طرح های معماری و ساختمان های با طرح های ویژه تشکیل می دهد که با آثار معنوی و فرهنگی ما بی ارتباط نیست.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: آنچه در ساختمان هایی که در دهه های گذشته ساخته می شد و مرا رنج می داد این بود که ایرانی ها باید خردورزتر از آن باشند که با چنین ساختمان هایی شناسانده شوند. امیدوارم طرح های جدید بازگشت به خردورزی و رویکردهای ایرانشهری مناسب باشد.

به گفته آخوندی در آنچه ساخته می شود حجم و مقیاس اهمیتی ندارد ولی این معماری اندیشه ورزانه است که به آن ارزش می دهد. در بازآفرینی شهری ازنظر من آنچه می تواند این بحث را در کنار بحث های مالی و سازمانی اش به پیش ببرد اهداف نمونه های خوب و باکیفیت است که می تواند هویت یک منطقه را عوض کند.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: آن هایی که سراغ سیستم های تکراری بی هویت در ساخت وساز می رفتند اگر کمی مطالعه می کردند دیگر شاهد برچسب خوردن بی کیفیت و بی هویت به آن نبودیم.

آخوندی تأکید کرد: این همه ساختمان که در کشور احداث می شود مانند ساختمان بیمارستان ها، ایستگاه های راه آهن، فرودگاه ها و ... می بایست بر اساس معماری ایرانی باشد ولی به دلیل کالایی شدن انسان، ایستگاه ها را به بیرون شهر بردند؛ کاری که در ایستگاه راه آهن شیراز، همدان و رشت انجام شد.

وی افزود: درباره جاده سازی نیز همین وضعیت را شاهد هستیم و وقتی راجع به معماری جاده صحبت می شود عده ای با تعجب به آن نگاه می کردند. جاده هراز در طول مسیر خود یکی از زیباترین مناظر طبیعی ایران است اما ازنظر معماری راه کسی به آن اهمیت نداده است. این در حالی است که همه بیمارستان ها می توانند یک اثر معماری شاخص در هر شهر باشند.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: وقتی می بینیم سرنوشت نظام مهندسی به توزیع کوپن تبدیل شده است با تمام وجود احساس ناراحتی می کنم. وقتی می خواهیم نظام توزیع کوپنی نظام مهندسی را عوض کنیم چه داستان هایی که ساز می کنند. البته من به این تغییر مصمم هستم جامعه مهندسی ایران هم از آن حمایت می کند.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 334فهرست مطالب شماره 334
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×