توسعه کنتورهای هوشمند برای پرمصرف ها

وزیر نیرو خبر داد: در سال جدید 13 سد با ظرفیت 800 میلیون مترمکعب به همراه دو سامانه نمک زدایی با ظرفیت 29 هزار و 500 مترمکعب به بهره برداری خواهند رسید. همچنین کنتورهای هوشمند را هم برای پرمصرف ها توسعه خواهیم داد. این کنتورها نقش مهمی در مدیریت مصرف دارند.

به گزارش پیام ساختمان، اردکانیان به تشکیل کارگروه ملی سازگاری با کم آبی اشاره کرد و افزود: پس ازاین سعی خواهیم کرد به جای استفاده از عنوان مقابله با خشک سالی، مفهومی با عنوان سازگاری با کم آبی را وارد ادبیات این بخش و برنامه های مرتبط با آن کنیم. این مهم یک تغییر رویکرد جدی است به این معنا که ما بپذیریم که کم آبی همزاد با اقلیم ماست.

وزیر نیرو گفت: اگر تاکنون وزیر نیرو در یک سوی میز به عنوان تأمین و تخصیص کننده آب می نشست و در سوی مقابل آن وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مصرف کننده اصلی آب قرار می گرفت ولی پس ازاین باید با این تلقی که مسئله آب موضوع یک موضوع واحد است و بایستی وزارتخانه هایی نیرو، جهاد کشاورزی، صنعت و معدن، کشور و همچنین سازمان حفاظت از محیط زیست همگی در یک سوی میز بنشیند و مقابل ما مسئله آب قرار بگیرد.

یعنی ما می پذیریم در عمل که مسئله آب واحد است و نباید آن را تقسیم کنیم. باید بدانیم که با تقسیم کردن آب مسئله را ساده نمی کنیم بلکه زمان را برای حل مسئله از دست می دهیم.

وی یادآور شد: در نخستین جلسه این کارگروه ملی مشکلات استان اصفهان و شرق زاینده رود موردبررسی قرار گرفت و طرح های بسیار خوبی با هدایت استانداری تدوین و مورد تصویب قرار گرفت که بر اساس مقررشده است تا معیشت و مشکلات کشاورزان این منطقه به شکل دائم حل وفصل شود.

اردکانیان تأکید کرد: این طرح ها شامل حرکت از کشت های سنتی به سمت کشت های گلخانه ای و سازگار با کم آبی، تصفیه پساب و استفاده از آن، سامان دهی رودخانه زاینده رود و مشارکت فعال صنایع پر آب بر اصفهان در تأمین منابع مالی طرح ها بوده است که در سال 97 با مشارکت دستگاه های اجرایی این طرح ها آغاز می شود.

انتهای خبر/پ
چاپ شده در هفته نامه پیام ساختمان شماره 333فهرست مطالب شماره 333
گروه های کالایی
معماری و دکوراسیوندرب اتوماتیک ، کرکره برقی کاشی و سرامیک ، چینی بهداشتیکفپوش ، پارکت ، لمینتسنگ ، پوشش سنگی ، قرنیزکاغذ دیواریموزاییک ، سنگ فرش ، واش بتندرب و پنجره UPVCترموود و چوب نماآجر نسوز ، آجر نسوز نما استخر ، سونا ، جکوزیشیرآلات بهداشتیدرب ضد سرقت ، درب ضد حریقشومینهکنیتکس ، رولکس ، پوشش سلولزیدیوار پوش - دیوارپوش دکوراتیورنگ و رزینسفال شیروانیورق کامپوزیت ، ورق آلومینیومسقف کاذبتزئینات و دکوراسیون پارتیشن پردهشیشه ، شیشه خم، شیشه رفلکس، شیشه سندبلاستخانه چوبی - سازه های چوبیپله پیش ساخته ، نرده استیلورق ام دی اف و اچ دی افمحوطه سازی ، آبنما، آلاچیق مبلمان خانگی ، اداری ، شهریدرب و پنجره درب و پنجره آلومینیومدرب و پنجره چوبیدرب و پنجره آهنی بلوک شیشه ایحفاظ ، نردههود ، سینک ، اجاق گاز و تجهیزات آشپزخانهوان و تجهیزات حمامکابینتپیمانکاری ، خدمات ساختمانیکفپوش صنعتی ، اپکسی ، pvc ، پلی یورتان ، بتنیفایبر سمنتدیوارهای پیش ساخته ، تایل گچی ، کناف ، 3D Panel ، دیوار کاذبورق پلکسی گلس ، پلی کربنات ، پلی استایرن ، پی وی سینورپردازیموکتغرفه سازییراق آلات ، قفل ، کلید ، دستگیره قفل و کلید دیجیتالکابین دوش
ثبت آگهی رایگان
×